Sylvester Stallone – ocalały z aborcji. Szokujące wyznanie hollywoodzkiej gwiazdy

Nasi autorzy

Sylvester Stallone – ocalały z aborcji. Szokujące wyznanie hollywoodzkiej gwiazdy

Sylvester Enzio Stallone – amerykański aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Fot. Wikipedia

Sylvester Enzio Stallone – amerykański aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Fot. Wikipedia

W jednym z ostatnich odcinków podkastu „Unwaxed with Sophia & Sistine Stallone” Sylvester Stallone, hollywoodzki twardziel, znany z ról w filmach takich jak „Rocky” czy „Rambo”, podzielił się niezwykle osobistym i szokującym wyznaniem. Aktor ujawnił, że jest jednym z ocalałych po nieudanej próbie aborcji. „Moja matka mówiła: «Jesteś tu tylko dlatego, że wieszak nie zadziałał»” – wyznał Stallone. To wyznanie wprawiło jego córki, Sistine i Sophię, w osłupienie.

Tragiczne dzieciństwo i relacja z matką

Stallone otworzył się na temat swojego trudnego dzieciństwa, a zwłaszcza skomplikowanej relacji z matką, Jackie Stallone. „Ona nie chciała mnie, była zła, że mnie ma” – mówił aktor, wspominając, jak jego matka wielokrotnie mówiła mu, że próbowała go usunąć w sposób chałupniczy, m.in. skacząc po schodach. Sylvester podkreślił, że  była ona osobą z ogromnymi problemami emocjonalnymi, co wiązało się z jej traumatycznym dzieciństwem spędzonym w sierocińcu. Była molestowana i bita, co miało wpływ na jej zdolność do okazywania miłości. Stallone opowiadał, że matka dosłownie nie mogła znieść dotyku, nawet przytulania.

Nieudana próba aborcji i skutki

Wyznanie Stallone’a poruszyło wiele osób, szczególnie w kontekście dyskusji na temat aborcji. Jak zauważyła Nancy Flanders z Live Action News, „na podstawie tych uwag wydaje się, że matka Stallone'a próbowała go zabić w co najmniej jednej, być może kilku próbach samodzielnej aborcji”. Aktor stał się żywym dowodem na to, że istnieją osoby, które przeżyły aborcję – on sam jest jednym z tysięcy takich przypadków w Stanach Zjednoczonych.

Aborcja w świetle statystyk

Historia Sylvestra Stallone’a nie jest odosobniona. Według danych Abortion Survivor's Network, od 1973 roku w Stanach Zjednoczonych urodziło się ponad 85 000 dzieci po nieudanych próbach aborcji. Organizacja Live Action News podkreśla, że liczba takich przypadków może być znacznie wyższa, ponieważ wiele z nich nie jest zgłaszanych ani rejestrowanych. Dane obejmują jedynie 220 przypadków zaledwie z ośmiu stanów w USA w latach 1999-2023, co sugeruje, że skala problemu jest znacznie większa.

Inne historie ocalałych

Stallone nie jest jedynym ocalałym z aborcji, który podzielił się swoją historią. W ostatnich latach na jaw wyszło wiele podobnych przypadków. Josiah Presley przeżył próbę aborcji przez łyżeczkowanie w Korei w 1995 roku. Został później adoptowany przez rodzinę w Oklahomie. Brandi Lozier przetrwała aborcję w 1993 roku, a kiedy personel aborcyjny odkrył, że żyje, zdecydowano się ją reanimować. Claire Culwell, która odkryła w 2009 roku, że jej komplikacje zdrowotne są wynikiem aborcji, która zabiła jej siostrę bliźniaczkę, również dzieli się swoim poruszającym doświadczeniem.

Przesłanie Sylvestra Stallone’a

Historia Stallone’a nie tylko wywołuje szok, ale również skłania do głębszej refleksji na temat konsekwencji aborcji i tego, jak wpływa ona na jednostki i rodziny. Jego opowieść o trudnej relacji z matką i doświadczeniu ocalałego z aborcji jest jednym z tysięcy przykładów, które pokazują, że temat przerywania ciąży ma wiele wymiarów, które wciąż nie są w pełni zrozumiane.

Źródło: LifeSiteNews Catholic, TP

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Wojciech Roszkowski

Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.

 

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Adam Bujak, Andrzej Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Ryszard Kantor

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

 

Piękno zdeptane, kult brzydoty

Piękno zdeptane, kult brzydoty

Janusz Szewczak

Popularny autor i publicysta Janusz Szewczak znany jest od dawna z nieustępliwej walki z wypaczeniami zachodniej cywilizacji, do której przecież i my, Polacy, należymy od tysiąca lat. Ta książka jest tego najlepszym dowodem. Niektórzy twierdzą, że cywilizacja nasza jest w stanie upadku. Autor jest również tego zdania, ale w przeciwieństwie do wielu pesymistów uważa, że z tego upadku można się jeszcze wydźwignąć.

 

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

 

Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni

Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni

Wojciech Roszkowski

Książka ta dowodzi, jak szybko może rozprzestrzeniać się zło, jeśli nie napotka od razu zdecydowanego sprzeciwu. Komunizm nie zaczął się od łagrów, mordów i zniewolenia narodów. Zaczął się od teorii – zupełnie utopijnej, ale pozornie niezwykle zatroskanej o dobro całej ludzkości. Wielu dało się nabrać; jak się to skończyło, to Polacy wiedzą najlepiej.

 

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Janusz Szewczak

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary.

 

Francuskie samobójstwo

Francuskie samobójstwo

Éric Zemmour


W targanej kryzysem społecznym i ogromnymi napięciami wewnętrznymi Francji następuje właśnie historyczna zmiana politycznych nastrojów. Zmiana, która nie pozostanie bez wpływu na całą politykę europejską, w tym na Polskę. Po tym jak w wyborach do Parlamentu UE prawicowe Zjednoczenie Narodowe zdobyło nad Sekwaną, Loarą, Garonną i Rodanem ponad dwa razy więcej głosów niż blok prezydenta Emmanuela Macrona, ten ostatni rozpisał przedterminowe wybory.

 

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Kto z Bogiem, a kto z diabłem

Kto z Bogiem, a kto z diabłem

Czesław Ryszka

Czesław Ryszka należy do najpłodniejszych powojennych pisarzy polskich; opublikował ponad 80 książek! Konsekwentnie zajmuje się tematyką katolicką i narodową, także jako publicysta, stając zawsze w obronie wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Od pewnego czasu wyraża swój głęboki niepokój wobec tego, dokąd zmierza współczesny świat, w tym Polska – czemu daje wyraz w tej właśnie książce.

 

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor Krzysztof Szczerski, politolog i polityk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św. Jan Paweł II - przed redukowaniem wizji zjednoczonej Europy wyłącznie do jej aspektów ekonomicznych, politycznych oraz przed bezkrytycznym stosunkiem do konsumpcyjnego modelu życia.

 

Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.