Najnowszy, drugi w 2024 r. „Wpis” już dostępny! Bądź z nami co miesiąc i zakup prenumeratę na cały 2024 rok!
Pojawił się już najnowszy, lutowy numer miesięcznika „Wpis”. Jak zwykle przygotowaliśmy w nim dla Państwa zarówno teksty dotyczące aktualnych spraw społeczno-politycznych, jak i artykuły poświęcone mniej lub bardziej odległym wydarzeniom historycznym. Nie mogło oczywiście zabraknąć otwierającego numer wnikliwego komentarza do współczesności pióra znakomitego publicysty Leszka Sosnowskiego, który w swoim felietonie dobitnie nazywa po imieniu panującą obecnie w Polsce i Europie rzeczywistość. Wątki te podejmuje także w przeprowadzonym przez siebie błyskotliwym wywiadzie z europosłem Ryszardem Czarneckim. Do aktualnej sytuacji nawiązują także w bieżącym numerze teksty tak wybitnych autorów jak profesorowie Wojciech Polak, Wojciech Roszkowski i Andrzej Nowak oraz dr Adam Sosnowski i dr Marek Klecel. Miłośnikom historii polecamy artykuł uznanego mediewisty prof. Krzysztofa Ożoga o długiej i pełnej przeszkód drodze świętej królowej Jadwigi do polskiego tronu, niezmiernie ciekawy głos ks. prof. Janusza Królikowskiego w kwestii „Grzegorz XVI a sprawa polska”, a także wstrząsający fotoreportaż Jolanty Sosnowskiej i Adama Bujaka o warszawskim Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Z pewnością będą także usatysfakcjonowani tekstami prof. Stefana Ciary o staropolskich posłach z Prus Królewskich, prof. Wacława Leszczyńskiego o tragicznym losie bohaterskiego lotnika Tadeusza Schielego, jak również dr Moniki Makowskiej o krakowskich krucyfiksach. Lutowy „Wpis” to ponad 100 stron wspaniałej lektury!
Przebywanie w obozie wroga oznacza, że jest się jeńcem Mocne – i jak zwykle trafne słowa wybitnego publicysty Leszka Sosnowskiego, który nie pozostawia najmniejszych złudzeń co do tego, w jakim kierunku idą rządy polityków „koalicji 13 grudnia” i co to oznacza dla Polski.
Co dalej z Polską? – zadaje pytanie znamienity historyk prof. Wojciech Polak. Odpowiedź, jakiej udziela w swoich rozważaniach na łamach „Wpisu”, nie napawa bynajmniej optymizmem…
Zakamuflowana opcja polska – zdemaskowana Znany i słusznie ceniony za swoje dzieła historyczne prof. Andrzej Nowak tym razem odkrywa przed czytelnikami swój talent publicystyczny w pełnym gryzącej ironii komentarzu na temat kryteriów przyznawania pewnej nagrody kulturalnej.
Utopia w zamian za pozwolenie na destrukcyjną działalność w skali globalnej Dogłębna analiza prof. Artura Śliwińskiego odnośnie do przerażających, bo satanistycznych korzeni marksizmu i jego zatrutych owoców w dzisiejszej rzeczywistości nowoczesnej Europy.
Za kilka lat zaczniemy utrzymywać Unię Europejską Dająca do myślenia rozmowa, jaką przeprowadził Leszek Sosnowski z europosłem Ryszardem Czarneckim; należy zdawać sobie sprawę z pewnych zagrożeń, zanim będzie za późno…
Nauka miłości płynąca z krucyfiksów Trwający obecnie czas Wielkiego Postu nastraja do refleksji nad męką i śmiercią Zbawiciela, w czym mogą dopomóc Jego pasyjne wizerunki. O historii dwóch z nich, znajdujących się w Krakowie, pisze, jak zwykle ciekawie, dr Monika Makowska.
Niezwykła droga św. Jadwigi do tronu W 650. rocznicę urodzin jedynego kanonizowanego polskiego władcy wybitny mediewista prof. Krzysztof Ożóg kreśli przed oczyma czytelników szlak, jaki musiała przejść przyszła święta królowa Jadwiga, aby włożyć na swoje skronie polską koronę.
Dlaczego polskie dzieci nie mają iść polską drogą? – pyta w obliczu nadchodzących gruntownych zmian w szkolnictwie (zdecydowanie nie na lepsze, sądząc z medialnych zapowiedzi…) dr Adam Sosnowski, wskazując na zagrożenia w tak ważnym obszarze, jakim jest edukacja dzieci i młodzieży.
Nie może to bydź! Pisany jędrną staropolską mową satyryczny dialog pomiędzy rezolutną jejmościanką a nie mniej wygadanym jegomościem obnażający absurdy współczesnej polityki, pióra znakomitego historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego.
Ewangelie skłaniają do wiary w Jezusa i życia po chrześcijańsku O starożytnych dziejopisach i ich dziełach – nie darmo znana maksyma o historii jako nauczycielce życia wywodzi się z antyku - jak również o księgach historycznych w Piśmie Świętym pisze wytrawny znawca starożytności prof. Michał Wojciechowski.
Memento nieukaranej zbrodni Przejmujący wspólny reportaż mistrza fotografii Adama Bujaka i wybitnej publicystki Jolanty Sosnowskiej z miejsca, które powinien odwiedzić każdy polski patriota – Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na Rakowieckiej w Warszawie.
Operacja „Polska”: wrogie przejęcie Kolejny wnikliwy i alarmujący komentarz do współczesnej sytuacji Polski i jej mieszkańców, tym razem w artykule dr. Marka Klecela.
Nasi kochani najeźdźcy Fascynującą historię tatarskich władców Krymu, których zbrojne wyprawy po wielokroć zapisały się w dziejach Rzeczypospolitej, przypomina Jakub Augustyn Maciejewski.
Szymborska vs. Orlęta Lwowskie O pomniku upamiętniającym bohaterstwo lwowskich dzieci i młodzieży, który miał stanąć w Krakowie i dlaczego do tego ostatecznie nie doszło, pisze Piotr Boroń.
Tylko w trzy lata zmniejszyliśmy naszą populację o niemal pół miliona Polaków Refleksje Mateusza Kosińskiego w 25. rocznicę reformy samorządowej na temat wyludniania się kraju i związanych z tym przemian w poszczególnych większych i mniejszych ośrodkach.
Polsko, twoja zguba w Rzymie? Ks. prof. Janusz Królikowski bierze tym razem na warsztat postać niezbyt lubianego w Polsce papieża Grzegorza XVI i rozprasza pokutujący za sprawą m.in. Juliusza Słowackiego mit o potępieniu przezeń Powstania Listopadowego.
Odrodzenie polityczne tylko razem z odrodzeniem duchowym Sylwetkę świętego biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, jego pracę duszpasterską i zaskakująco aktualne pisma przybliża Czesław Ryszka.
Bohater lotnictwa sponiewierany przez komunistów O chwalebnej karcie, jaką w historii polskiego lotnictwa zapisał Tadeusz Schiele, a także o tragicznym losie bohaterskiego pilota pod rządami komunistów w PRL opowiada prof. Wacław Leszczyński.
Nie chcieli ponosić żadnych ciężarów i podkreślali swoją odrębność W ramach swojego cyklu o staropolskim państwie prof. Stefan Ciara tym razem kreśli historię Prus Królewskich i ich mieszkańców, zazdrośnie strzegących własnych praw i przywilejów.
Zapomniane swaty, zrękowiny, oczepiny, pokładziny i przebabiny Ślub i wesele w dawnych wiekach – o częstokroć nieznanych nawet z nazwy zwyczajach i obyczajach związanych z tak ważnym momentem w życiu człowieka pisze antropolog kultury prof. Ryszard Kantor.
Zawsze podkreślał polskie korzenie i przywiązanie do Ojczyzny Pierwszy polski olimpijczyk – kto go dzisiaj pamięta? Kto w ogóle zna jego nazwisko? Historię Leona Jucewicza – utalentowanego panczenisty (choć nie tylko), a także patrioty, który nawet w dalekiej Brazylii nie zapomniał o swojej Ojczyźnie, przybliża Krzysztof Szujecki.
Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.
Krzyżówka z nagrodami.
A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka, propozycja ich zamawiania, propozycja prenumeraty „Wpisu” i wiersz Leszka Długosza o… sojuszu róży z chochołem.
Prenumerata miesięcznika WPIS na rok 2024. Wydanie papierowe
"WPIS" to najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku.
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski, Marek Deszczyński, Marek Klecel, Antoni Macierewicz, Krzysztof Masłoń, Andrzej Nowak, ks.
Prenumerata miesięcznika WPiS na cały 2024 rok - wydanie drukowane + wydanie elektroniczne
Roczna prenumerata papierowej i elektronicznej wersji miesięcznika WPIS - najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku co miesiąc w Twojej skrzynce pocztowej i jednocześnie na Twojej skrzynce mailowej!
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks.
Prenumerata elektroniczna WPiSu na cały 2024 rok (11 numerów, w tym jeden podwójny)
Roczna prenumerata elektronicznej wersji miesięcznika WPIS - najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku co miesiąc na Twojej skrzynce mailowej!
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks.
Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945–1979.
Nowy przedmiot Historia i Teraźniejszość wymaga także nowego podejścia do podręcznika. Autor – wybitny badacz, historyk i ekonomista, człowiek bardzo aktywny społecznie – postawił na narracyjność. W połączeniu z atrakcyjnym stylem pisania powinno przynieść to istotny efekt dydaktyczny, pobudza bowiem ciekawość czytelnika-ucznia.
Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 2. 1980-2015
Nowy przedmiot szkolny Historia i teraźniejszość wzbudził w 2022 roku olbrzymie zainteresowanie – okazał się niezwykle potrzebny. W naszym podręczniku rozczytywała się i wciąż rozczytuje cała Polska, głównie młodzież, ale nie tylko. Wynika to z faktu, że książka napisana została w sposób szczególnie atrakcyjny.
Dzieje Polski. Tom 6. Potop i ogień
Oj, działo się, działo! Kolejny tom „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka obejmuje krótszy okres czasu. Ale biorąc pod uwagę natłok ważnych dla narodu oraz państwa wydarzeń, niektórych brzemiennych w skutki na całe wieki, łatwo zrozumieć, dlaczego Autor poświęcił tym latom tak dużo miejsca. To nie Autor spowolnił pisanie, lecz w omawianym czasie historia bardzo przyspieszyła.
PAKIET Świętości, upadki i nawrócenia tom 1+2 za 118 zł
Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola wyd. 2022
Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga.
PAKIET Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza. Tom 1 i 2 za 138 zł
Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza. Tom 1
Od Szczecina nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem w poprzek całego kontynentu zapadła żelazna kurtyna – tymi słynnymi słowami Winston Churchill opisał nową rzeczywistość geopolityczną po drugiej wojnie światowej. Ten kawałek świata nazywany bywa Międzymorzem, zaś dzisiaj coraz częściej można spotkać się z nazwą Trójmorza (Czarne – to trzecie morze).
PAKIET Hetman Chrystusa - komplet tomów 1-4 w promocyjnej cenie
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.