Elon Musk ostrzega: „To najważniejsze wybory w naszym życiu”

Nasi autorzy

Elon Musk ostrzega: „To najważniejsze wybory w naszym życiu”

Donald Trump, fot. Wiki Commons

Donald Trump, fot. Wiki Commons

Podczas wiecu zorganizowanego przez Donalda Trumpa w Butler, Pensylwania, Elon Musk, właściciel X (dawniej Twitter), wyraził swoje zaniepokojenie przyszłością Stanów Zjednoczonych, określając nadchodzące wybory prezydenckie jako „najważniejsze, jakich kiedykolwiek dożyjemy”. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, a Musk przewidział, że jeśli Trump nie wygra tych wyborów, mogą one być „ostatnimi” dla Ameryki.

„To nie są zwykłe wybory. Myślę, że są one najważniejszymi w naszym życiu” – powiedział Musk, przemawiając obok Donalda Trumpa. Spotkanie odbyło się w tym samym miejscu, gdzie prezydent niemal stracił życie trzy miesiące wcześniej, co Musk uznał za kluczowy moment, który pokazuje charakter Trumpa. „Prawdziwym testem charakteru człowieka jest to, jak zachowuje się pod ostrzałem” – podkreślił, podziwiając odwagę byłego prezydenta.

Wolność słowa i prawa obywatelskie w centrum uwagi

W swoim przemówieniu Musk zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie według niego stoją przed Ameryką, jeśli wygra przeciwnik Trumpa. Miliarder ostrzegł, że wolność słowa, prawo do noszenia broni oraz prawo do głosowania mogą być zagrożone. Wskazał na 14 stanów, które nie wymagają już dowodu tożsamości przy głosowaniu, co uznał za niebezpieczne dla demokracji. „Wolność słowa jest podstawą demokracji” – mówił Musk. „Jeśli ludzie nie wiedzą, co się dzieje, jak mogą głosować świadomie?”.

Założyciel Tesli i SpaceX mocno bronił Pierwszej Poprawki, dodając, że Druga Poprawka, dotycząca prawa do posiadania broni, chroni pozostałe prawa obywatelskie. Zyskał tym ogromny aplauz zgromadzonych. „Trump musi wygrać, aby zachować konstytucję. Musi wygrać, aby zachować demokrację w Ameryce” – oświadczył Musk, wzywając Amerykanów do rejestracji wyborczej. Ostrzegł też, że w przeciwnym wypadku te wybory mogą być „ostatnimi”.

Trump prezentuje plany swojej przyszłej administracji

Podczas tego samego wiecu Donald Trump przedstawił plany, jakie zamierza wprowadzić po ewentualnym powrocie do Białego Domu. Kluczowymi punktami były uszczelnienie granicy, deportacja nielegalnych imigrantów, uniezależnienie energetyczne USA oraz obniżenie inflacji. Były prezydent obiecał również obniżenie podatków, w tym likwidację podatków od napiwków, nadgodzin oraz składek na ubezpieczenie społeczne dla seniorów, którzy według niego najbardziej ucierpieli przez inflację. „Inflacja zabiła naszych seniorów… to po prostu okropne” – powiedział Trump.

Dodatkowo, Trump zapowiedział walkę o ochronę tradycyjnych wartości, takich jak usunięcie krytycznej teorii rasowej i „szaleństwa płciowego” ze szkół. Obiecał także, że będzie bronić wolności religijnej, zabezpieczać wybory oraz zapewnić, by „mężczyźni nie rywalizowali w kobiecym sporcie”.

„Nigdy się nie poddam”

Trump zakończył swoje przemówienie mocnym przesłaniem. „Od samego początku moją misją było uratowanie naszego kraju przed upadłym i bardzo skorumpowanym systemem politycznym. W tej misji nigdy się nie poddam” – zapewniał były prezydent. Jego determinacja i walka z politycznymi przeciwnikami od lat są fundamentem jego politycznej kariery.

Wiec w Butler to kolejny przykład rosnącego napięcia przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Dla wielu osób, zarówno zwolenników Trumpa, jak i jego przeciwników, te wybory mogą być decydujące dla przyszłości kraju.

Źródło: LifeSiteNews Catholic, TP

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ. 

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego

Wojciech Reszczyński

Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.

 

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Wojciech Roszkowski

Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.

 

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

 

Francuskie samobójstwo

Francuskie samobójstwo

Éric Zemmour


W targanej kryzysem społecznym i ogromnymi napięciami wewnętrznymi Francji następuje właśnie historyczna zmiana politycznych nastrojów. Zmiana, która nie pozostanie bez wpływu na całą politykę europejską, w tym na Polskę. Po tym jak w wyborach do Parlamentu UE prawicowe Zjednoczenie Narodowe zdobyło nad Sekwaną, Loarą, Garonną i Rodanem ponad dwa razy więcej głosów niż blok prezydenta Emmanuela Macrona, ten ostatni rozpisał przedterminowe wybory.

 

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Andrzej Nowak

Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).

 

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Adam Bujak, Andrzej Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Ryszard Kantor

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

 

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor Krzysztof Szczerski, politolog i polityk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św. Jan Paweł II - przed redukowaniem wizji zjednoczonej Europy wyłącznie do jej aspektów ekonomicznych, politycznych oraz przed bezkrytycznym stosunkiem do konsumpcyjnego modelu życia.

 

Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni

Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni

Wojciech Roszkowski

Książka ta dowodzi, jak szybko może rozprzestrzeniać się zło, jeśli nie napotka od razu zdecydowanego sprzeciwu. Komunizm nie zaczął się od łagrów, mordów i zniewolenia narodów. Zaczął się od teorii – zupełnie utopijnej, ale pozornie niezwykle zatroskanej o dobro całej ludzkości. Wielu dało się nabrać; jak się to skończyło, to Polacy wiedzą najlepiej.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.