"Tysiącletni Kraków" na portalu nakanapie.pl

Nasi autorzy

"Tysiącletni Kraków" na portalu nakanapie.pl

Przyznam szczerze, że Kraków zawsze był dla mnie tajemnicą. Nigdy tam nie byłam i jakoś nie miałam pociągu do jego zabytków. Oczywiście wiem, że to druga stolica Polski i że wycieczka do Krakowa zapewne byłaby bardzo ciekawa, ale nigdy mnie on nie porywał. Muszę jednak przyznać, że po dokładnym zapoznaniu się z albumem pana Bujaka zmieniłam zdanie. Bezsprzecznie chciałabym zobaczyć Wzgórze Wawelskie, miejsce spoczynku pierwszych władców Polski jak i sam zamek. Cmentarz Rakowicki również dla mnie osobiście jest niezwykle czarujący. Teatry i muzea wołają do mnie z fotografii... A przepiękne ujęcie Wisły i zamku wawelskiego po prostu mnie zaczarowało - czytamy na portalu nakapanie.pl.

Cały materiał dostępny pod linkiem: https://nakanapie.pl/recenzje/tysiac-lat-historii-miasto-krolow-tysiacletni-krakow

Tysiącletni Kraków

Tysiącletni Kraków

Adam Bujak, Krzysztof Czyżewski

Nie ma większego fotografika, specjalisty od Krakowa niż Adam Bujak. Swe rodzinne miasto fotografuje od ponad pół wieku! Wydał o starej stolicy Polski kilkanaście albumów; przyszedł czas na nowy. Bo też i miasto znowu sporo się zmieniło, wypiękniało. Czegóż nie ma w tym "Tysiącletnim Krakowie"? – i katedra, i najśliczniejsze kościoły, i zamek wawelski, pałace oraz stare kamienice, teatry oraz muzea, pomniki – długo by wymieniać.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.