"Roztrzaskane lustro" na portalu nakanapie.pl

Nasi autorzy

"Roztrzaskane lustro" na portalu nakanapie.pl

To już któreś z kolei z dzieł autora, mówiące o otaczających nas problemach. Pozycje tego typu nie są za bardzo popularne. Nie chcemy o tym mówić ani słyszeć. Dobrze nam się żyje w konsumpcjonizmie i nie uważamy, aby była potrzebna zmiana.

Kiedy przypatrzymy się temu co dzieje się dookoła nie tylko w Polsce, ale i na świecie, nasuwa się myśl, że czas otworzyć oczy. Przyznam, że publikacja ta jest trudna. Wielość wzmianek historycznych, odwołania do wydarzeń z przeszłości, nurtów filozoficznych, polityki, ekonomii czy gospodarki może nie zachęcać. Uważam jednak, że to bardzo ważna książka i ciągle na czasie... Będzie ona aktualna jeszcze przez długi czas, ponieważ końca problemów dręczących ludzkość nie widać.

Uwielbiam książki Wydawnictwa Biały Kruk. Są pisane przez najlepszych publicystów, profesorów czy historyków. Ta również nie zawodzi. Tego typu pozycje nie tylko pokazują nam prawdę o świecie, ale też pomagają dokonać wyboru między tym, co łatwe, a tym, co słuszne.

Z pewnością nad tą pozycją trzeba troszkę posiedzieć i pomyśleć. Uważam jednak, że warto się z nią zapoznać i poczytać bardziej wartościowe treści niż lewacki bełkot.

Zachęcam do zapoznania się z twórczością pana Roszkowskiego. Myślę, że jego książek nie może zabraknąć na żadnej półce - czytamy na portalu nakanapie.pl.

Cały materiał dostępny pod linkiem: https://nakanapie.pl/recenzje/quo-vadis-europo-roztrzaskane-lustro-upadek-cywilizacji-zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Książka ponownie dostępna po 18 grudnia.

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.