"Gniazdo polskie" na portalu Tygodnika Bydgoskiego

Nasi autorzy

"Gniazdo polskie" na portalu Tygodnika Bydgoskiego

Autor, wybitny pisarz i filozof idzie w swojej publikacji pod prąd twierdzeniom, że Polska przed okresem rozbiorów była kulturową pustynią, a nastepnie przeciwstawia się uprawianej od 1989 roku tzw. "pedagogice wstydu", która próbuje wmówić Polakom, że jedynie we wspólnocie z Unią Europejską nasza kultura jest coś warta (...) - czytamy w recenzji Krzysztofa Drozdowskiego. 

Czytając "Gniazdo Polskie" nie można pozbyć się porównania do Sienkiewiczowskiej twórczości ku pokrzepieniu serc. Bohdan Urbankowski stworzył właśnie takie dzieło. Ku pokrzepieniu serc polskich w trudnych czasach, w któych przyszło nam żyć. 

Pomimo tego, treść nie jest wcale łatwa w odbiorze. Niniejszą publikację warto czytać z rozmysłem i powoli kontemplując każdy rozdział - kończy autor swój materiał.

Całość dostępna pod linkiem: https://tygodnikbydgoski.pl/literatura/gniazdo-polskie-wspolna-pamiec-narodu-recenzja

Gniazdo polskie – Wspólna pamięć narodu

Gniazdo polskie – Wspólna pamięć narodu

Bohdan Urbankowski

Od tysiąca lat Polska jest potęgą kulturową na kontynencie europejskim. – Zaskakujące zdanie? – Jeśli tak, to koniecznie trzeba zabrać się za lekturę tej wyjątkowej książki.

 

 

 

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.