USA: kolejny krok w tył ideologii DEI. Zakaz wprowadza stan Idaho
Wdrażanie ideologii DEI odbiło się na jakości nauczania; obecnie uczelnie w USA odchodzą od tej polityki. Zdjęcie ilustracyjne; fot. Pexels Rada ds. Edukacji stanu Idaho, USA, nałożyła na wszystkie instytucje szkolnictwa wyższego obowiązek przestrzegania „neutralności politycznej” zamiast indoktrynacji studentów.
Jak podał portal College Fix, w zeszłym miesiącu zarząd Rady zatwierdził trzy uchwały, z których każda dotyczyła innego aspektu lewicowej kontroli oświaty. Z przyjętych dokumentów wynika m.in. konieczność, aby szkoły wyższe i uniwersytety „ustanowiły i utrzymały równość szans dla wszystkich studentów, niezależnie od cech tożsamości osobistej”; zakazano także prowadzenia jakichkolwiek biur, polityk lub inicjatyw „poświęconych ideologii DEI”; zarówno pracownicy, jak i studenci chronieni są przed koniecznością uznawania „preferowanych zaimków”; szkoły mają być „neutralne politycznie” i muszą udostępniać społeczeństwu informacje dotyczące programu nauczania.
Ponadto studenci i pracownicy otrzymają na terenie kampusu instrukcje dotyczące wolności słowa, która nie może być ograniczana, a kampusom zabrania się angażowania się w dyskryminację ze względu na punkt widzenia w stosunku do zaproszonych prelegentów.
Jednocześnie nie tylko pozwala się, ale wręcz zachęca się wszystkich do zajmowania stanowiska, ponieważ „instytucje powinny promować kulturę, która zachęca do tworzenia i celebruje miejsca, w których wykładowcy, studenci, pracownicy i członkowie społeczności mogą wyrażać sprzeczne, kontrowersyjne lub niepopularne punkty widzenia”.
Wiadomość ta jest następstwem wycofywania własnych polityk DEI (różnorodności, równości i włączenia) przez Boise State University i Idaho State University i stanowi kontynuację ogólnokrajowego trendu działań państwa przeciwko tzw. ideologii woke w edukacji.
Do tej pory ponad 30 stanów wprowadziło ustawodawstwo eliminujące programy DEI z edukacji, co stanowi część szerszego ruchu przeciwko tak zwanej „ideologii woke”, którego zwolennikami są Republikanie tacy jak gubernator Florydy Ron DeSantis. Konserwatyści od dawna krytykują DEI i inne formy polityki tożsamości za podsycanie, a nie leczenie podziałów i skupianie edukacji na lewicowej indoktrynacji politycznej kosztem nauki.
W zeszłym roku przedstawiciele prestiżowej szkoły medycznej Davida Geffena na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA) ostrzegli, że obsesja tej uczelni na punkcie różnorodności doprowadziła do kryzysu, w wyniku którego ponad połowa studentów z różnych roczników przyjętych od 2020 r. nie zdaje standardowych testów z podstawowej wiedzy medycznej z różnych dziedzin, od medycyny ratunkowej i medycyny rodzinnej po choroby wewnętrzne i pediatrię.
Źródło: www.lifesitenews.com; AD
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki pozwalające lepiej zrozumieć współczesność:
Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego
Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.
Historia cenzury. Od starożytności do XXI wieku
Polacy w ciągu minionych dwóch stuleci zmagali się z bezwzględnie egzekwowaną antynarodową, ale też antyreligijną cenzurą stosowaną wobec nas przez obcych (zaborców, komunistów). Niewiele jednak powstało na ten temat książek, a to jest pierwsze całościowe opracowanie. Czyżby sam temat cenzury był zawsze niewygodny i cenzurowany? – pyta autor niniejszej książki, Jakub Maciejewski.
Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji
Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.
III Rzesza Niemiecka. Nowoczesność i nienawiść
Rzesza Niemiecka istniała tylko w okresie 1933–1945, ale bardzo mocno zapisała się w historii. Mocno i wyjątkowo niechlubnie. Gdy się ją wspomina, przychodzą na myśl druty kolczaste, niemieckie obozy zagłady, wojenna pożoga, grabież, ruiny. Do tego dochodzi pogarda dla tych, których zbrodnicza ideologia nazistowska określała jako „podludzi” i których należało likwidować w imię czystości rasy.
Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni
Książka ta dowodzi, jak szybko może rozprzestrzeniać się zło, jeśli nie napotka od razu zdecydowanego sprzeciwu. Komunizm nie zaczął się od łagrów, mordów i zniewolenia narodów. Zaczął się od teorii – zupełnie utopijnej, ale pozornie niezwykle zatroskanej o dobro całej ludzkości. Wielu dało się nabrać; jak się to skończyło, to Polacy wiedzą najlepiej.
Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu
Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.
Konfederacja targowicka
Czytając tę historyczną książkę, zaczynamy się zastanawiać, czy jednak nie odnosi się ona do czasów jak najbardziej nam współczesnych. Nie chodzi tylko o samo zjawisko zdrady narodowej, ale o metody działania targowiczan. Nasuwa się co chwilę refleksja: to wtedy też już tak było?! Tak, już wtedy np. zastosowano terror wobec wolnych obywateli Rzeczypospolitej, rekwirowano majątki, pozbawiano stanowisk.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.