Święta podróż do Lourdes: uzdrowienie nie tylko ciała, lecz także duszy

Nasi autorzy

Święta podróż do Lourdes: uzdrowienie nie tylko ciała, lecz także duszy

Najświętsza Maria Panna objawiła się świętej Bernadetcie 18 razy; te wizje dały początek słynnemu dziś na cały świat sanktuarium w Lourdes, fot. Wikimedia z książki

Najświętsza Maria Panna objawiła się świętej Bernadetcie 18 razy; te wizje dały początek słynnemu dziś na cały świat sanktuarium w Lourdes, fot. Wikimedia z książki "Odpowiedź nieba dla ziemi. Lourdes. Objawienia, uzdrowienia, nawrócenia", str. 77.

Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, jedno z najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych na świecie, przyciąga co roku miliony osób z całego globu, które przybywają w nadziei na fizyczne uzdrowienie. Jednak historia 54-letniego mężczyzny z Anglii, który zmarł dwa tygodnie po swojej pielgrzymce, rzuca nowe światło na znaczenie Lourdes poza fizycznym uzdrowieniem. Anglik, któremu lekarze dawali trzy miesiące życia, przybył do Lourdes z desperackim pragnieniem wyzdrowienia. Ale pomimo braku fizycznego uzdrowienia jego doświadczenie w sanktuarium maryjnym przyniosło mu głęboką duchową przemianę.

Wolontariusze towarzyszący mu podczas pielgrzymki zachęcali go do spowiedzi i modlitwy, prowadząc go przez proces duchowego oczyszczenia. Choć mężczyzna zmarł, jego żona podkreślała, że przez ostatnie dwa tygodnie był niesamowicie szczęśliwy, dziękując Lourdes za to, co nazwał najwspanialszym prezentem w życiu. To doświadczenie ukazuje głębsze znaczenie Lourdes, które wykracza poza fizyczną chorobę i uzdrowienie. Jak podkreślają kapelani i wolontariusze, proces pielgrzymki obejmuje nie tylko modlitwę o uzdrowienie ciała, ale także oczyszczenie duszy i przemianę duchową.

Wizyta w Lourdes przypomina pielgrzymom, że ważne jest podjęcie spowiedzi i zmiana swojego życia na lepsze. Słowa Matki Bożej skierowane do Bernadetty, aby „napić się ze źródła i obmyć się tam”, symbolizują duchowe oczyszczenie, które można osiągnąć przez przyjęcie Jezusa Chrystusa do swojego serca. Odwiedzający, którzy doświadczają sakramentu pojednania, często opowiadają o głębokim uczuciu uzdrowienia duchowego i wolności od grzechu. Nawrócenie grzeszników, jak prosi Matka Boża z Lourdes, stanowi centrum przesłania tego sanktuarium.

Kapłani, którzy udzielają sakramentu spowiedzi w Lourdes, mówią również o swoich osobistych przeżyciach przemiany duchowej. To miejsce nie tylko daje nadzieję dla ciała, ale także dla duszy, oczyszczając serca i umysły zarówno kapłanów, jak i pielgrzymów. Sanktuarium maryjne w Lourdes, poprzez swoje przesłanie duchowego uzdrowienia, dotyka serc ludzi z różnych zakątków świata. Tutaj nie tylko mają miejsce cudowne uzdrowienia fizyczne, ale także każdy może doświadczyć odnowy duchowej i nawrócenia. Lourdes jest miejscem nie tylko nadziei na uzdrowienie fizyczne, ale także duchowej przemiany i nawrócenia. Szukający tu uzdrowienia ciała znajdują również uzdrowienie dla swojej duszy.

Źródło: Catholic News Agency, TP

Odpowiedź nieba dla ziemi. Lourdes. Objawienia, uzdrowienia, nawrócenia

Odpowiedź nieba dla ziemi. Lourdes. Objawienia, uzdrowienia, nawrócenia

Gustave Boissarie

Wszystkie postaci w tej książce są autentyczne, wszystkie opisane wydarzenia naprawdę miały miejsce. Czyta się ją jednak nie jak chłodny dokument, ale jak pełną dramatycznych zwrotów akcji powieść. Jest to zarazem wielkie świadectwo działalności Pana Boga. Upodobał On sobie niektóre z miejsc na naszej Ziemi, gdzie Jego wyznawcy gromadzą się szczególnie licznie, gdzie leczy On nas i nawraca – mówimy, że czyni tam cuda.

 

Chwalmy Boga ze świętymi. Jak piękne są Twoje dzieła, Panie!

Chwalmy Boga ze świętymi. Jak piękne są Twoje dzieła, Panie!

 

.

 

Sanktuaria polskie

Sanktuaria polskie

Adam Bujak, Czesław Ryszka

Sanktuaria katolickie istnieją na całym świecie, ale nigdzie nie notuje się takiego ich rozkwitu jak w Polsce – tak było w dawnych wiekach, tak jest i teraz. Gdy na świecie kościoły są zamykane lub wzorem bolszewickim przekształcane na magazyny, muzea lub galerie wystawowe, w naszym kraju pobożność ludowa kwitnie i nieustannie się rozwija.

 

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola  wyd. 2022

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola wyd. 2022

Wojciech Roszkowski

Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga. Ten ostatni bowiem zawsze będzie posługiwał się manipulacją, udając „obiektywnego” badacza w celu siania wątpliwości.

 

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 2 Od XVI do XXI wieku  wyd. 2022

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 2 Od XVI do XXI wieku wyd. 2022

Wojciech Roszkowski

Drugi, ostatni tom bestsellerowej serii „Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia”. Książka rzetelna, napisana ze znawstwem przez wybitnego historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego. Świetnie się czyta, niemal jak opowieść o niezwykłych przygodach.

 

Totus Tuus

Totus Tuus

Jan Paweł II, Adam Bujak, ks. Jan Machniak

Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin (1920–2020) każe zastanowić się nad dziełem naszego wielkiego rodaka. Ks. Karol Wojtyła na drogę swego dorosłego życia wybrał dewizę Totus Tuus, czyli po polsku Cały Twój – zawołanie odnosi się do Maryi, Matki Jezusa. To Jej tak młody kapłan, jak i sędziwy Papież zawierzył siebie samego, Ojczyznę oraz cały świat.

 

Święta Rodzina

Święta Rodzina

Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski

W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.