Ojciec Pio: życie, cierpienie i nadzieja świętego zakonnika

Nasi autorzy

Ojciec Pio: życie, cierpienie i nadzieja świętego zakonnika

Ojciec Pio i premier Włoch Aldo Moro, fot. Wikipedia

Ojciec Pio i premier Włoch Aldo Moro, fot. Wikipedia

Ojciec Pio, znany także jako św. Pio z Pietrelciny, pozostaje jednym z najbardziej popularnych i uwielbianych świętych współczesnego Kościoła katolickiego. W jego życiu, naznaczonym cudami, cierpieniem i nadzieją, odzwierciedla się niezłomna wiara i miłość do Boga oraz bliźnich.

Urodzony 25 maja 1887 roku w Pietrelcinie we Włoszech jako syn prostych rolników, już od dzieciństwa przejawiał gorliwą duchowość. Wstąpił do zakonu Braci Franciszkanów Kapucynów w Morcone, gdzie rozwijał swoje powołanie. Jednak to jego pobyt w klasztorze Matki Bożej Łaskawej w San Giovanni Rotondo stał się epokowym momentem w jego życiu.

Podczas I wojny światowej wcielono go do wojska, lecz ze względów zdrowotnych został zwolniony. Po przeniesieniu się do San Giovanni Rotondo w jego życiu zaczęły się manifestować nadprzyrodzone zjawiska. Świadectwem tego były stygmaty – rany przypominające rany Chrystusa na krzyżu, które nosił przez całe życie.

Renzo Allegri, autor biografii „Człowiek Nadziei”, opisał, jak Ojciec Pio znosił swoje cierpienia z godnością i miłością do Boga i bliźnich. Mimo ogromnego fizycznego i moralnego bólu święty pozostawał niezłomny w swojej wierze i nadziei. Jego cierpienie stawało się znakiem zbawienia dla wielu, przypominając o centralnym znaczeniu ciała Chrystusa.

W życiu Ojca Pio było wiele cudów i niezwykłych wydarzeń, które budziły podziw i zainteresowanie ludzi na całym świecie. Oprócz stygmatów doświadczył bilokacji, lewitacji i ataków diabła, co jeszcze bardziej utwierdzało wierzących w jego świętość i nadprzyrodzone związki z Bogiem.

Jego życie przypomina nam, że nawet w najtrudniejszych chwilach możemy znaleźć siłę w wierze i nadziei. Ojciec Pio pozostaje ikoną cierpienia przemienionego przez miłość i nadzieję, która emanuje z jego życia i posługi.

Dzięki odkryciu tysięcy niepublikowanych wcześniej dokumentów dotyczących życia i trudów świętego możemy lepiej poznać jego autentyczną postać i duchową drogę, która inspirowała miliony ludzi na całym świecie.

Życie Ojca Pio jest nie tylko historią cudów i nadprzyrodzonych zjawisk, ale także świadectwem niezłomnej wiary, nadziei i miłości, które mogą przemieniać nawet najcięższe cierpienia w źródło zbawienia dla wielu. Jego życie pozostaje inspiracją dla wszystkich poszukujących drogi do Boga i prawdziwego znaczenia miłości i nadziei w życiu.

Źródło: Catholic News Agency, TP

PAKIET Świętości, upadki i nawrócenia tom 1+2 za 118 zł

PAKIET Świętości, upadki i nawrócenia tom 1+2 za 118 zł

 

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola wyd. 2022
Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga.

 

Odpowiedź nieba dla ziemi. Lourdes. Objawienia, uzdrowienia, nawrócenia

Odpowiedź nieba dla ziemi. Lourdes. Objawienia, uzdrowienia, nawrócenia

Gustave Boissarie

Wszystkie postaci w tej książce są autentyczne, wszystkie opisane wydarzenia naprawdę miały miejsce. Czyta się ją jednak nie jak chłodny dokument, ale jak pełną dramatycznych zwrotów akcji powieść. Jest to zarazem wielkie świadectwo działalności Pana Boga. Upodobał On sobie niektóre z miejsc na naszej Ziemi, gdzie Jego wyznawcy gromadzą się szczególnie licznie, gdzie leczy On nas i nawraca – mówimy, że czyni tam cuda.

 

Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II

Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II

Jolanta Sosnowska

Św. Jan Paweł II bywał nazywany prorokiem naszych czasów, nikt jednak do tej pory nie spojrzał w tym kontekście na całe jego życie. Próby takiej dokonuje w tej książce Jolanta Sosnowska (autorka czterotomowej biografii Papieża Polaka „Hetman Chrystusa”), śledząc pod tym kątem życiorys Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

 

Andrzej Bobola Orędownik Polski. Życie, męczeństwo, świętość

Andrzej Bobola Orędownik Polski. Życie, męczeństwo, świętość

Czesław Ryszka

Andrzej Bobola herbu Leliwa, ksiądz, zakonnik, dziś patron Polski, żył w latach 1591–1657 w niebywale burzliwym czasie wielkich zagrożeń dla Ojczyzny i Kościoła katolickiego. Zginął w sposób szczególnie okrutny z rąk Kozaków, którzy chcieli mu nawet darować życie pod warunkiem wyrzeczenia się przezeń wiary katolickiej. Mimo wyjątkowo bestialskich tortur – odmówił. Umierał w strasznych męczarniach.

 

Przymierze z Bogiem. Obrazy Kościoła w Piśmie Świętym

Przymierze z Bogiem. Obrazy Kościoła w Piśmie Świętym

ks. Waldemar Chrostowski

Czyż nie jest to bardzo trafny komentarz do naszych czasów: „Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje”. Te słowa napisał blisko dwa tysiące lat temu św. Paweł Apostoł – nic nie straciły na aktualności. Tak samo zresztą jak i całe nauczanie Chrystusa, którego dziełem jest nasz Kościół.

 

W co wierzą katolicy

W co wierzą katolicy

 

Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej.

 

Ojcze Nasz. Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej

Ojcze Nasz. Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej

ks. Waldemar Chrostowski

Odmawialiśmy „Ojcze nasz” tysiące razy, od dziecka znamy na pamięć treść tej modlitwy – ale czy naprawdę dobrze ją rozumiemy? To pytanie staje się szczególnie aktualne w obliczu nowego tłumaczenia szóstej prośby Modlitwy Pańskiej: „i nie wódź nas na pokuszenie”. Bóg nas ani nie kusi, ani nie przywodzi do złego – taka wykładnia chyba nikomu wierzącemu nie przychodziła do głowy.

Ojciec Pio. Potęga świętości.

Ojciec Pio. Potęga świętości.

Jan Paweł II, Adam Bujak, Arturo Mari

Ojciec Pio. Potęga świętości. Ilustrowana biografia z tekstami papieskimi.
100 lat mija od kiedy Ojciec Pio modląc się w chórze zakonnym przed krucyfiksem (20 września 1918 roku) otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach znajdujących się w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych mu podczas ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarza, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3 400 litrów krwi.

 

Święty Ojciec Pio. Ilustrowane dzieje życia i kultu

Święty Ojciec Pio. Ilustrowane dzieje życia i kultu

Jan Paweł II, Adam Bujak, Arturo Mari

Włoski kapucyn stygmatyk Ojciec Pio jest najpopularniejszym współczesnym świętym. Album ten przedstawia dzieje jego niezwykłego życia i stale rosnącego kultu oraz przybliża miejsca, w których przebywał. Czyni to zarówno za pomocą zdjęć archiwalnych oraz fotografii współczesnych, będących dziełem wybitnych fotografików papieskich - Adama Bujaka i Arturo Mari.

 

Polska i Krzyż

Polska i Krzyż

Adam Bujak, Andrzej Nowak, kard. Stanisław Nagy, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Ożóg

Piękno, niezachwiana moc i potęga Krzyża. Związanie losów Rzeczypospolitej, od narodzin po dzień dzisiejszy, z Krzyżem oraz nieprzemijająca nadzieja pokładana w Chrystusie – to temat tej książki. Wybitni autorzy i uczeni, wielcy patrioci, utrwalają słowem, a mistrz Adam Bujak obrazem wizerunek Polski wiernej Bogu od jedenastu wieków. Bez chrześcijaństwa nie byłoby ani naszego państwa, ani naszego narodu.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.