Mistrzowie olimpijscy na chwałę Bożą
Yemisi Ogunleye podczas konferencji prasowej. fot. zrzut ekranu z filmu na portalu youtube. Mimo że Igrzyska Olimpijskie w Paryżu zaczęły się od skandalicznej profanacji Ostatniej Wieczerzy, w ich trakcie nie zabrakło sportowców, którzy odnosząc spektakularne sukcesy dali zarazem świadectwo swej żarliwej wiary i zawierzenia Bogu całego swego życia.
W najbardziej spektakularny sposób uczyniła to mistrzyni olimpijska w pchnięciu kulą, która swoje uwielbienie dla Jezusa wyśpiewała przepięknym głosem na konferencji prasowej. Niemka nigeryjskiego pochodzenia Yemisi Ogunleye, bo o niej mowa, po sensacyjnym zwycięstwie stwierdziła wprost: "To wiara doprowadziła mnie do sukcesu". Po czym wyśpiewała zdumionym dziennikarzom pieśń w stylu gospel, w której dobitnie podkreśliła, że była już w rękach diabła, ale wtedy w poczuła, że Jezus chwyta ja za rękę, trzyma z całych sił i nie pozwala się poddać. Link do film z tym niezwykłym występem zamieszczamy pod artykułem.
Być naczyniem uwielbienia
Z kolei Amerykanka Sydney McLaughlin Levrone, mistrzyni olimpijska w biegu na 400 m, która zwyciężając z czasem 50,37 s ustanowiła fenomenalny rekord świata, na konferencji prasowej podzieliła się głębią swojej wiary przyznając, że wszystko zawdzięcza Bogu, a gdy wychodzi na bieżnię, niezależnie od wyniku i wszystkiego, co się wydarzy, prosi, by mogła być naczyniem, przez które Bóg zostanie uwielbiony.
"To jest wolność" - zaznaczyła Sydney McLaughlin Levrone.
Nagranie z jej konferencji prasowej także można zobaczyć na profilu Białego Kruka na platformie Youtube.
Boży atleci
Przykładów sportowców okazujących swe oddanie Bogu było podczas paryskich igrzysk zdecydowanie więcej, choć nie wszyscy robili to tak spektakularnie. Serbski mistrz tenisa Novak Djokovic już podczas pierwszego meczu w turnieju olimpijskim, niejasko w odpowiedzi na profanację jakiej organizatorzy dopuścili się podczas ceremonii otwarcia, zademonstrował swój srebrny krzyżyk, który towarzyszy mu w każdej chwili życia. Inni przed startem dodawali sobie otuchy wykonując znak krzyża lub wznosili emocjonalne dziękczynne modły po swoich występach.
Inspiracja dla każdego z nas
Prowokacja z pierwszego wieczoru największej sportowej imprezy świata nie zdołała zakrzyczeć nieprzemijającej prawdy o człowieku, że w Bogu zawsze znajduje on oparcie, inspirację i siłę do dokonywania rzeczy wielkich. Trzeba tylko chcieć po to nieustannie dostępne wsparcie sięgać, a z im większą ufnością i odwagą to czynimy, tym bardziej spektakularnych rzeczy możemy dokonać. Tacy sportowcy jak Sydney McLaughlin Levrone, Yemisi Ogunleye czy Novak Djokovic mogą tu być inspiracją dla każdego z nas, niezależnie od naszych życiowych ról, powołań i sytuacji, w jakiej się zajmujemy.
Tomasz Gdula
Historia Sportu w Polsce Tom 1
Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.
W co wierzą katolicy
Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej.
Dekalog
Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.
Ojcze Nasz. Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej
Odmawialiśmy „Ojcze nasz” tysiące razy, od dziecka znamy na pamięć treść tej modlitwy – ale czy naprawdę dobrze ją rozumiemy? To pytanie staje się szczególnie aktualne w obliczu nowego tłumaczenia szóstej prośby Modlitwy Pańskiej: „i nie wódź nas na pokuszenie”. Bóg nas ani nie kusi, ani nie przywodzi do złego – taka wykładnia chyba nikomu wierzącemu nie przychodziła do głowy.
Polska i Krzyż
Piękno, niezachwiana moc i potęga Krzyża. Związanie losów Rzeczypospolitej, od narodzin po dzień dzisiejszy, z Krzyżem oraz nieprzemijająca nadzieja pokładana w Chrystusie – to temat tej książki. Wybitni autorzy i uczeni, wielcy patrioci, utrwalają słowem, a mistrz Adam Bujak obrazem wizerunek Polski wiernej Bogu od jedenastu wieków. Bez chrześcijaństwa nie byłoby ani naszego państwa, ani naszego narodu.
Polacy wierni i dzielni
Polacy – kim jesteśmy? Kim byliśmy? Kim powinniśmy być w przyszłości? O. prof. Marian Zawada od ponad 40 lat szuka odpowiedzi na te pytania. Szuka – i znajduje. Zastanawia się nad kondycją naszego narodu od momentu jego narodzin w X wieku po czasy najbardziej współczesne. I nieustannie jest pełen zachwytu nad duszą polską, nad jej zdolnością przetrwania nawet największych kataklizmów, nad jej niezłomnością.
Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach
Na historię naszego kraju należy patrzeć z punktu widzenia człowieka wierzącego, chrześcijanina, jeśli chce się dzieje Polski interpretować uczciwie. Ta książka nie jest suchym dziełem naukowym, lecz zawiera solidną porcję wiedzy o minionych wiekach. Jest napisana barwnie i żywo. Prezentuje autentyczne wydarzenia, konkretne osoby oraz sprawdzone opinie. Obejmuje okres od Mieszka I po współczesność.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.