Marsz dla Życia i Rodziny już w niedzielę 16 czerwca! Kraków i Warszawa w obronie naszych wartości

Nasi autorzy

Marsz dla Życia i Rodziny już w niedzielę 16 czerwca! Kraków i Warszawa w obronie naszych wartości

fot. materiały prasowe organizatorów fot. materiały prasowe organizatorów

„Nasza obecność jest szczególnie istotna w tym mieście i w tym miesiącu, bowiem krakowski magistrat wyraźnie zakomunikował, że sprzyja ideologii LGBT” – piszą organizatorzy Marszu w Krakowie, odnosząc się do poparcia i patronatu, jakich udzielił lewicowcom uczestniczącym w marszu ruchu LGBT Aleksander Miszalski, który również dołączył do tego skandalicznego wydarzenia. „Maj i czerwiec, dla nas katolików święte miesiące, w których oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie oraz Sercu Jezusowemu, zawłaszczane są przez dewiantów, którzy w swoich antykatolickich postulatach niejednokrotnie występują przeciwko rodzinie i świętości życia” – przypominają członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi,  informując, że krakowski Marsz wyruszy z placu Matejki w niedzielę 16 czerwca, o godz. 11.30.

„Ten rok jest szczególny pod względem walki o życie od poczęcia do naturalnej śmierci. W sejmowej komisji znajdują się bowiem aż cztery projekty ustaw, które pozwolą na rozszerzenie makabrycznego procederu aborcji” – przypominają organizatorzy krakowskiego Marszu. Podkreślają oni, że skoro większość parlamentarna nie broni życia, musimy to zrobić my, m.in. licznie uczestnicząc w Marszach dla Życia i Rodziny. Dlatego też, jak tłumaczą działacze, krakowska manifestacja przejdzie przez stolicę Małopolski pod hasłem „W obronie dzieci” .

„Chcemy, aby tegoroczne Marsze – szczególnie zaś Marsz 16 czerwca w stolicy – odbiły się głośnym echem w całej Polsce” – piszą przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny odpowiadającego za Marsz w Warszawie i wielu innych miastach Polski, gdzie Marsze odbywają się w innych terminach. „By nasze żądania i świadectwo naszego oporu wobec rewolucji antywartości dotarły do decydentów i pozostawiły ich w przekonaniu, że destrukcyjny plan, który już od wielu lat swobodnie realizują w krajach zachodnich, w naszej Ojczyźnie nie da się tak łatwo zaszczepić” – tłumaczą swoje motywacje organizatorzy wydarzenia. „Pokażmy, że nie poddajemy się pod naporem nawet najbardziej zajadłych ataków na życie, rodzinę i naszą wolność. Pokażmy, ilu nas jest! Tylko działając wspólnie, będąc – jak wskazuje tegoroczne hasło – zjednoczeni, mamy realną szansę na powstrzymanie fali lewackiego totalitaryzmu” – zachęcają informując, że wydarzenie w stolicy rozpocznie się o godz. 11:30 Mszą św. w kościele św. Aleksandra przy Placu Trzech krzyży, skąd o 12:30 wyruszy Marsz, który zakończy się o godz. 14:00 przy Belwederze.

Źródło: Centrum Życia i Rodziny, Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, solidarni2010.pl, AD

 

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka!

Aby to zrobić, kliknij TUTAJ. 

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Adam Bujak, Andrzej Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Ryszard Kantor

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

 

 

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

 

 

Polska i Krzyż

Polska i Krzyż

Adam Bujak, Andrzej Nowak, kard. Stanisław Nagy, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Ożóg

Piękno, niezachwiana moc i potęga Krzyża. Związanie losów Rzeczypospolitej, od narodzin po dzień dzisiejszy, z Krzyżem oraz nieprzemijająca nadzieja pokładana w Chrystusie – to temat tej książki. Wybitni autorzy i uczeni, wielcy patrioci, utrwalają słowem, a mistrz Adam Bujak obrazem wizerunek Polski wiernej Bogu od jedenastu wieków. Bez chrześcijaństwa nie byłoby ani naszego państwa, ani naszego narodu.

 

 

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

 

 

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

 

Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.