Apel o WSPÓLNE działania na rzecz ratowania naszej państwowości przed rozkładem i upadkiem
W rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, 22 stycznia 1985 r., ogłosiliśmy powstanie Polskiej Partii Niepodległościowej. Kierowałem tym ugrupowaniem. Dziś w rocznicę tamtego zdarzenia ogłaszam mój apel.
Rodacy!
W latach sześćdziesiątych ub. wieku, w Legnicy ‒ z racji na obecność ogromnych sił sowieckich miasto nazywaliśmy „małą Moskwą” ‒ zaczynałem w konspiracji moją działalność niepodległościową. W latach siedemdziesiątych podjąłem jawną działalność, ryzykując materialnie (pozbawiono mnie pracy) i zdając sobie sprawę, że trafię do więzienia, mogę stracić zdrowie i życie. Zostałem skazany na 5 lat więzienia, represje dotknęły też moją żonę. Mimo wielu zabiegów komunistom nie udało się nas złamać ‒ wytrwaliśmy.
Uczestniczyłem w życiu politycznym III Rzeczypospolitej, byłem posłem, ministrem. Ale też zostałem fałszywie oskarżony o korupcję. Latami w licznych postępowaniach w prokuraturze, przed sądami dowodziłem mojej niewinności. Obroniłem się. Podjąłem pracę wykładowcy akademickiego, byłem dziekanem na KUL i profesorem w AON/ASzW. Prowadzę badania w obszarze historii Polski, piszę artykuły i książki.
W ostatnich wyborach głosowałem na Zjednoczoną Prawicę, chociaż miałem liczne zastrzeżenia do jej rządów. Było dla mnie oczywiste, że mimo wszystko ta formacja najwięcej robi, aby Polska zachowując suwerenność rozwijała się i umacniała swoją pozycję w świecie. Jestem przekonany, że oddając głos wybierałem DOBRO, odrzucając zło, jakie prezentują przeciwnicy Zjednoczonej Prawicy.
W wyniku wyborów władzę w państwie przejmuje dotychczasowa opozycja. Jej politycy robią to w pośpiechu, dewastując państwo, w sposób bezprawny likwidując ważne instytucje, wywołując nienawistne emocje w społeczeństwie, co może sprawić, że dotychczasowe spory („wojna polsko-polska”) przekształcą się w krwawą wojnę domową.
Polsce zagraża rosnące niebezpieczeństwo napaści ze Wschodu. W Unii Europejskiej rozwija się agresywny prąd negowania ładu cywilizacyjnego opartego na chrześcijaństwie. Zagrożona jest suwerenność państwa polskiego, nasze wartości i NIEPODLEGŁOŚĆ Polski!
Wzywam Patriotów, aby podjęli WSPÓLNE działania ratowania naszej państwowości przed rozkładem i upadkiem, do czego doprowadzą nieodpowiedzialne rządy obecnie rządzących Polską.
Nie pełnię żadnych funkcji w państwie, jestem emerytem. Mogę tylko apelować, prosić, aby odrzucając wzajemne uprzedzenia i pretensje, czasem nawet uzasadnione, ci z nas, którzy mają siły, możliwości organizowania i oddziaływania na Polaków, podjęli WSPÓLNIE działania ratunkowe.
Romuald Szeremietiew
Źródło: wPolityce.pl, TP
Pamięć Warszawy
Warszawa – dumna stolica naszego narodu nie miała łatwej historii, zwłaszcza w XX w. Równocześnie jednak Warszawa stała się symbolem niezłomnej polskiej niepodległości. Tu w 1918 r. siedzibę znalazły najwyższe polskie władze. Stąd grzmiały w 1939 r. słowa, że polski honor jest bezcenny, a mieszkańcy naszej stolicy powstali w 1944 r. przeciw okupantom, nie mogąc dłużej znieść zniewolenia.
Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X - XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu.
Dzieci nie kojarzą nam się ani z wielkimi wyzwaniami, ani z bronią, walką i śmiercią. A jednak… Prawie jedenaście wieków naszej historii obfituje w tysiące przykładów heroizmu tak duchowego, jak i fizycznego polskich dzieci oraz polskiej młodzieży. Niewielu wie, że już Mieszko I musiał zaryzykować wolnością i życiem swego potomka Bolesława, oddając go cesarzowi jako zakładnika.
Narodziny potęgi. Dziedzictwo Kazimierza Wielkiego
Naprawdę jest czym się szczycić, jeśli chodzi o polską historię. Już Bolesław Chrobry (967–1025) stworzył bardzo silne i rozległe państwo. Ponad sto lat po nim przyszedł okres osłabienia, zwany rozbiciem dzielnicowym, ale pamiętajmy, że było to wówczas zjawisko powszechne w całej Europie.
Orlęta Lwowskie
Nie tylko w dziejach Rzeczypospolitej trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w okresie 1918–1919. Kiedy Wielka Wojna dobiegła praktycznie końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice. Nie mogli jednak udać się na groby swych bliskich.
Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach
Pisząc o stanie wojennym, można, wbrew pozorom, podkreślać także zachowania pełne honoru i godności. I nie chodzi tu bynajmniej o zachowania gen. Jaruzelskiego, określanego przez niektórych mianem „człowieka honoru”, co należy uznać za rzecz wielce haniebną. Chodzi tu o pełną godności postawę osób gnębionych i prześladowanych, którzy potrafili zachować ją nawet w warunkach ekstremalnych.
Stolica niezłomna. Warszawa historyczna, patriotyczna, nowoczesna
Piękno, tradycja, patriotyzm, historia, rozmach, wiara – tymi słowami można określić Warszawę, jaka wyłania się z albumu „Stolica niezłomna”. Tej niezłomnej Warszawy nie pokazują nam warszawiacy – to spojrzenie krakowiaków – fotografa Adama Bujaka oraz wydawcy i grafika Leszka Sosnowskiego. Może dlatego właśnie widzimy stolicę zupełnie inną. Są tu obiekty niespotykane w innych albumach, jak np.
Obrońcy stolicy. Energetycy w Powstaniu Warszawskim
Historia Powstania Warszawskiego to historia tysięcy różnych bohaterów. Bez wątpienia należą do nich także ci mężczyźni i kobiety, których Michał Tomasz Wójciuk przedstawia na kartach tej książki, czyli energetycy stołecznej Elektrowni. 1 sierpnia 1944 r. zorganizowali oni brawurowy szturm na zakłady, dzięki którym Warszawa czerpała prąd.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.