"Świętości, upadki i nawrócenia" na portalu kkartasinski.pl

Nasi autorzy

"Świętości, upadki i nawrócenia" na portalu kkartasinski.pl

Narracja książki rozpoczyna się od historii krzyża, który stał się dla chrześcijan „symbolem bezgranicznej miłości Boga do człowieka, który Swego Syna posłał na ziemię, by przywrócił ludziom nadzieje w sens życia i umarł za nich w mękach, by zmazać ich grzechy”. W kolejnych rozdziałach czytelnik zapoznaje się z wybranymi sprawami i sylwetkami osób, które współtworzyły dzieje Kościoła. Warto podkreślić, że autor skupia się w swojej narracji przede wszystkim na katolicyzmie. Dlatego też dużo miejsca w książce zostaje poświęcone kształtowaniu się doktryny i teologii katolickiej. Są to bardzo interesujące części pracy, ponieważ w przystępny sposób wyjaśniają czytelnikom – uważających się za katolików – w co wierzą i dlaczego.

„Świętości, upadki i nawrócenia” to praca, która jest przede wszystkim skierowana do katolików, którzy chcą poznać historię religii, którą wyznają. Czytając publikację czytelnik może odnaleźć wiele analogii do współczesności. Historii Kościoła nie tworzyli wyłącznie ludzie święci i wybitni. Byli również ci, którzy sprzeniewierzyli się nauczaniu Chrystusa, powodując rozłamy i zgorszenie. Poznając ich losy i decyzje człowiek ma szansę odnaleźć wiele ciekawych inspiracji, ale również pouczeń, które może wykorzystać w swoim życiu. Pytanie tylko czy będzie chciał to uczynić. To jednakże zależy już wyłącznie od jego własnej woli - czytamy na portalu kkartasinski.pl.

Cały materiał dostępny pod linkiem: https://kkartasinski.pl/swietosci-upadki-i-nawrocenia-tom-1/

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola

 

Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga. Ten ostatni bowiem zawsze będzie posługiwał się manipulacją, udając „obiektywnego” badacza w celu siania wątpliwości.


Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.