Prawy.pl - Wywiad z Ministrem Kultury - promocja książki ,,Lutnia i Miecz''

Nasi autorzy

Prawy.pl - Wywiad z Ministrem Kultury - promocja książki ,,Lutnia i Miecz''

 

Podczas promocji, wydanego przez wydawnictwo Biały Kruk, zbioru wierszy „Lutnia i miecz” autorstwa wybitnego węgierskiego poety doby romantyzmu Sandora Petofiego, która odbyła się w Ambasadzie Węgier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Piotr Gliński udzielił portalowi Prawy pl. wywiadu, w którym podzielił się z czytelnikami swoją opinią o roli kultury w życiu społecznym i w relacjach bilateralnych Polski z innymi krajami.

 

Cały wywiad do przeczytania tu:  https://prawy.pl/102787-wideo-wywiad-z-ministrem-kultury-o-roli-kultury-w-zyciu-spolecznym/?fbclid=IwAR0yrwVwhTRINh0j_sIV4We_QbyZMUQQUsMZP9fjasdRcoWHng3wIktqlEo

Sándor Petőfi – Lutnia i miecz

Sándor Petőfi – Lutnia i miecz

 

Sándor Petőfi żył krótko, niespełna 27 lat. Zginął jako adiutant gen. Józefa Bema w okrutnej bitwie z przeważającymi wojskami rosyjskimi pod Szegeszwarem, w gorący lipcowy dzień 1849 roku. Ten młody bohater nie odszedł jednak w zapomnienie, bowiem pozostawił po sobie obfitą spuściznę literacką, która do dziś stanowi tyleż patriotyczną, co romantyczną inspirację Węgrów. Zważywszy na wiek poety, bogactwo jego twórczości jest zdumiewające.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.