O "Klęsce imperium zła" na portalu Tygodnika Bydgoskiego

Nasi autorzy

O "Klęsce imperium zła" na portalu Tygodnika Bydgoskiego

Dotychczas powstało wiele publikacji książkowych i artykułów naukowych czy też popularnonaukowych, więc mogłoby się wydawać, że autor niczym nas nie zaskoczy. Jest jednak inaczej. Pomimo, ze nie zamieszczono w publikacji bibliografii, co uznaję za duży minus to czytając odnosimy słuszne wrażenie, ze autor przeprowadził szeroką kwerendę zarówno archiwalną jak i zapoznał się z dotychczasowymi publikacjami. Dlatego też, dało mu to możliwość na często nowe, świeże spojrzenie na wydawałoby się znane nam już od przysłowiowej podszewki wydarzenia prowadzące do wybuchu oraz przebiegu samej już wojny polsko-bolszewickiej. 

Książka ta zwraca na siebie uwagę także w bogatej warstwie ilustracyjnej. Umieszczono w niej blisko 50 nigdy dotychczas nie publikowanych zdjęć frontowych z lat 1919–1921, autorstwa uczestnika walk kpt. Paulo de Silva. To oczywiście nie wszystko. Wydawnictwo Biały Kruk dało się poznać jako dbające o wartość wizualną wydawanych przez siebie publikacji.

Pomimo, że publikacja jest napisana przez znanego i uznanego historyka to czyta się ją swobodnie. Dlatego też nawet osoba zaczynająca swoją przygodę z historią, czy tez szczegółowiej z historią konfliktu z lat 1919-1920 będzie usatysfakcjonowana przystępnością narracji prowadzonej przez autora - czytamy na portalu Tygodnika Bydgoskiego.

Cały materiał dostępny pod linkiem: https://tygodnikbydgoski.pl/literatura/kleska-imperium-zla-rok-1920-recenzja

Klęska imperium zła. Rok 1920

Klęska imperium zła. Rok 1920

Andrzej Nowak

Tytuł książki mówi o klęsce „imperium zła”, nawiązując oczywiście do Związku Sowieckiego, który w roku 1919 wyruszył, aby unicestwić dopiero co odrodzoną Polskę, i na szczęście w roku 1920 poległ. Kulisy tej walki, nie tylko militarnej, ale także politycznej i społecznej, w sposób niezwykle wciągający odsłania prof.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.