"Między nieładem a niewolą" na portalu nakanapie.pl

Nasi autorzy

"Między nieładem a niewolą" na portalu nakanapie.pl

Pan profesor Andrzej Nowak wydał bardzo dokładną i obszerną publikację „Między nieładem a niewolą”. Autor pozycji jest jednym z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. W swojej pozycji pochyla się na współczesną historią, oceniając ją poprzez teorie starożytnych myślicieli chińskich, filozofów greckich aż po myślicieli polskich jak Paweł Włodkowic czy Józef Piłsudski.

Autor podjął się bardzo trudnej reasumpcji nauki różnych szkół i kierunków myśli politycznej. Nie zważając, na krytykę ze strony lewicowych liberałów odważnie pokazuje w swojej publikacji, że już od najdawniejszych czasów lewicowy liberalizm siał spustoszenie. Przeprowadzając czytelnika przez różne szkoły polityczne, prądy myślowe i podejścia filozoficzne pokazuje nam absurdy, zaniedbania i momentami przestępstwa rządzących (...).

Jestem pod wielki wrażeniem bardzo dokładniej dbałości o szczegóły historyczne Pana Nowaka. W pozycji tej nie ma domysłów, hipotez ani matactwa. Autor zadał sobie wiele trudu, aby jego dzieło faktycznie pokrywało się z rzeczywistością polityczną i historyczną wybranych myśli politycznych - czytamy w zamieszczonej na portalu recenzji. 

Cały materiał dostępny jest pod linkiem: https://nakanapie.pl/recenzje/polityka-odwieczny-problem-ludzkosci-miedzy-nieladem-a-niewola-krotka-historia-mysli-politycznej

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Andrzej Nowak

Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).


Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.