"Klęska imperium zła" na portalu blogpress.pl

Nasi autorzy

"Klęska imperium zła" na portalu blogpress.pl

Pierwsza próba walki o niepodległość przyszła w 1920 roku i o tym jest ta książka." - mówił podczas relacjonowanego na portalu blogpress.pl spotkania w Klubie Ronina prof. Andrzej Nowak, autor "Klęski imperium zła". - "To jest z jednej strony w pierwszej części popularnie opowiedziana historia wojny bolszewicko-polskiej od jej początku 1 stycznia 1919 roku, kiedy Armia Czerwona zajmuje Wilno bronione przez oddziały polskiej Samoobrony, połączone wkrótce z wojskiem polskim, [..] aż do końca roku 1920, a właściwie do traktatu ryskiego zawartego w marcu roku następnego".

"Prof. Nowak zauważył, że mamy do czynienia z tyloma mitami, uproszczeniami i manipulacjami w opowieści o tych wydarzeniach, że należy wciąż przypominać o rzeczywistym ich przebiegu. Jednym z takich mitów jest obarczanie Polski winą za wybuch tej wojny, co ostatnio zrobił Władimir Putin w artykule opublikowanym w "National Interest" - amerykańskim magazynie spraw międzynarodowych" - czytam dalej na portalu blogpress.pl

Cala relacja dostępna pod linkiem: https://blogpress.pl/node/26740

Klęska imperium zła. Rok 1920

Klęska imperium zła. Rok 1920

Andrzej Nowak

Tytuł książki mówi o klęsce „imperium zła”, nawiązując oczywiście do Związku Sowieckiego, który w roku 1919 wyruszył, aby unicestwić dopiero co odrodzoną Polskę, i na szczęście w roku 1920 poległ. Kulisy tej walki, nie tylko militarnej, ale także politycznej i społecznej, w sposób niezwykle wciągający odsłania prof.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.