"Idiotokracja" na portalu solidarni2010.pl

Nasi autorzy

"Idiotokracja" na portalu solidarni2010.pl

Janusz Szewczak w książce "IDIOTOKRACJA czyli zmowa głupców" nie ukrywa, że staje przed trudnym zadaniem. Zastanawia się, jak pisać mądrze o czymś, co postrzega jako bezdenną a nawet zbrodniczą głupotę? Jak bardzo jest ona „bezdenną” i jak bardzo wszechogarniającą, prezentuje na 190 stronach edytorsko pięknej książki Wydawnictwa Biały Kruk (Kraków 2020) - pisze w swojej recenzji Jerzy Binkowski na portalu solidarni2010.pl. 

(...) Najważniejszą cechą tej publicystyki jest gniew. Janusz Szewczak rozlicza się ze współczesnością, wyodrębniając tę część zachowań, które znamionują głupców. (...) Czytając książkę odnosiłem niekiedy wrażenie, że stoi przede mną pułkownik, który żołnierskimi słowy, zdecydowanie i jednoznacznie, mocnym głosem mobilizuje mnie do pełnej gotowości przed czekającą nas rozprawą z głupotą - czytamy dalej. 

Cała recenzja do przeczytania pod linkiem: http://solidarni2010.pl/39804-nie-jest-latwo-pisac-madrze-o-glupocie.html

Idiotokracja - Czyli zmowa głupców

Idiotokracja - Czyli zmowa głupców

 


Głupcy zawsze istnieli, niektórzy z nich sięgali nawet po władzę, ale nigdy jeszcze w dziejach świata ród ludzki nie miał do czynienia z prawdziwą inwazją głupoty. Zjawisko to stało się bardzo groźne, albowiem objęło niektóre kręgi władzy. Powstały fałszywe elity składające się w całości z durniów i dewiantów różnej maści, którzy trzymają się razem, wspierają i rządzą lub choćby próbują rządzić.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.