Historia Decydenta - Jacek Potocki o książce "Zbrodnia i grabież"

Nasi autorzy

Historia Decydenta - Jacek Potocki o książce "Zbrodnia i grabież"

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie.

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie.

Wojciech Polak, Sylwia Galij-Skarbińska

Książka Wojciecha Polaka i Sylwii Galij-Skarbińskiej „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie” jest dramatyczną panoramą trudnych relacji polsko-niemieckich po 1939 r.

 

Bardzo potrzebna książka i na czasie - pisze w swojej recenzji Jacek Potocki z Polskiego Klubu Publicystów Międzynarodowych. Dokumentacja w niej przedstawiona powinna być wykorzystana na arenie międzynarodowej: w NATO i w Unii Europejskiej, których to członkowie nie wiedzą, bądź zapomnieli już dzisiaj o niemieckich zbrodniach. Dlatego wydaje się, że nasi narodowi przedstawiciele w tych organizacjach powinni nieustannie otwierać światu oczy na niemiecką politykę wobec Polski, a Polska Fundacja Narodowa może mieć prawdziwe pole do popisu, domagając się zwrotu polskich dóbr kultury, znajdujących się do dzisiaj w niemieckich rękach - zauważa dalej. 

Cała recenzja do przeczytania pod linkiem http://decydent.pl/historia-decydenta-12/

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.