Dzieje.pl - Biały Kruk wydał tomik Sándora Petőfiego

Nasi autorzy

Dzieje.pl - Biały Kruk wydał tomik Sándora Petőfiego

Portal Dzieje.pl obszernie relacjonuje wydarzenie, jakim była promocja najnowszej ksiązki naszego Wydawnictwa, która odbyła się w Ambasadzie Węgier w Warszawie.

Ambasador Węgier w Polsce Orsolya Zsuzsanna Kovacs, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, autor i założyciel wydawnictwa Biały Kruk Leszek Sosnowski podczas uroczystej inauguracji edytorskiej Serii Węgierskiej oraz prezentacji nowego przekładu poezji Sandora Petofiego pt. "Lutnia i Miecz" w Ambasadzie Węgier.

,,Tom wierszy największego węgierskiego romantyka, Sándora Petőfiego, otwiera nową serię literatury węgierskiej publikowanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Do tej pory Polacy wierzyli nam na słowo, że Petőfi jest genialny, teraz możecie przekonać się o tym sami'' – mówiła ambasador Węgier Orsolya Kovács.

Seria Węgierska to cykl publikacji, "których celem jest przybliżenie historii, kultury oraz tradycji dwóch bratnich narodów i zaprzyjaźnionych państw" - deklaruje wydawca. Książki ukazywać się będą w latach 2019-2020, jak dotąd zaplanowano pięć tytułów. 

Cały artykuł do przeczytania tu: https://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/lutnia-i-miecz-sandora-petofiego-otwiera-nowa-serie-literatury-wegierskiej

Sándor Petőfi – Lutnia i miecz

Sándor Petőfi – Lutnia i miecz

 

Sándor Petőfi żył krótko, niespełna 27 lat. Zginął jako adiutant gen. Józefa Bema w okrutnej bitwie z przeważającymi wojskami rosyjskimi pod Szegeszwarem, w gorący lipcowy dzień 1849 roku. Ten młody bohater nie odszedł jednak w zapomnienie, bowiem pozostawił po sobie obfitą spuściznę literacką, która do dziś stanowi tyleż patriotyczną, co romantyczną inspirację Węgrów. Zważywszy na wiek poety, bogactwo jego twórczości jest zdumiewające.


Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.