"Dekalog" na portalu i w Tygodniku Idziemy

Nasi autorzy

"Dekalog" na portalu i w Tygodniku Idziemy

Dlaczego ciągle warto wracać do Dekalogu? Wiara chrześcijańska i religia spychane są do sfery prywatności, forsowany jest model państwa laickiego, następuje relatywizacja prawdy, podważa się fundamenty cywilizacji i kultury europejskiej, panoszy się subiektywizacja moralności. Wiara, religia i Kościół są upartyjniane, następuje atomizacja społeczeństwa, programowo ogłupia się ludzi, panuje nastawienie na konsumpcję i odrzuca się pojęcie grzechu. Po wyjaśnieniu tych tez następuje znakomity wykład każdego z dziesięciu przykazań Dekalogu, z wieloma analogiami do dnia dzisiejszego i nawiązujący do słów papieża Jana Pawła II.

Znakomita lektura, ze świetnymi zdjęciami wykonanymi m.in. przez Adama Bujaka - czytamy na portalu idziemy.pl.

Cała recenzja dostępna pod linkiem http://idziemy.pl/kultura/powrot-do-zrodla/65086

Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.