„Zrównoważony rozwój” i… robaki na talerzach olimpijczyków. Skarga brytyjskiego sportowca
Zdjęcie ilustracyjne. fot. Pixabay
Brytyjski pływak Adam Peaty wyznał, że sportowcy biorący udział w IO w Paryżu znaleźli w swoim jedzeniu… robaki.
Robaki i nieodpowiednie menu
“Katering nie jest wystarczający, jeśli weźmiemy pod uwagę poziom, jakiego oczekuje się od sportowców podczas zawodów”, uważa Peaty. „W Tokio jedzenie było wspaniałe, w Rio także było wspaniałe, więc co się stało tym razem? W menu nie ma wystarczająco dużo porcji białkowych, a kolejki po posiłki oznaczają nawet 30 minut czekania na swoją kolej, bo nie wprowadzono tutaj żadnego systemu kolejkowego”, skarży się zawodnik.
"Zrównoważony rozwój" na talerzu
Z racji stosowanej w UE idei „zrównoważonego rozwoju” organizatorzy IO 2024 przygotowali posiłki w 60% bezmięsne oraz oparte na produktach roślinnych, ale Peaty uważa, że to nie dla niego. „Narracja o zrównoważonym rozwoju została właśnie narzucona sportowcom”, wyznał. „Chcę mięsa, potrzebuję mięsa, żeby startować w zawodach i to jem w domu, więc dlaczego mam się zmieniać?”, pyta.
„Ludzie znajdują robaki w rybach, które dostają do jedzenia”, relacjonuje Adam Peaty. „Standard wygląda tak: patrzymy na najlepszych z najlepszych na świecie i nie żywimy ich tym, co najlepsze”, skarży się.
Komentarz organizatorów
Rzecznik igrzysk skomentował to w ten sposób: „Słuchamy sportowców i bardzo poważnie podchodzimy do ich opinii. Od momentu otwarcia wioski nasz partner Sodexo Live! aktywnie pracuje nad dostosowaniem dostaw żywności do faktycznego zapotrzebowania restauracji w Wiosce Olimpijskiej, a także do faktycznego spożycia przez sportowców zaobserwowanego w ciągu pierwszych kilku dni zawodów. W rezultacie znacznie zwiększono ilość niektórych produktów i zatrudniono dodatkowych pracowników, aby zapewnić sprawne działanie w tej materii.”
źródło: www.theguardian.com, AD
Historia Sportu w Polsce Tom 1
Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.
Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu
Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.
III Rzesza Niemiecka. Nowoczesność i nienawiść
Rzesza Niemiecka istniała tylko w okresie 1933–1945, ale bardzo mocno zapisała się w historii. Mocno i wyjątkowo niechlubnie. Gdy się ją wspomina, przychodzą na myśl druty kolczaste, niemieckie obozy zagłady, wojenna pożoga, grabież, ruiny. Do tego dochodzi pogarda dla tych, których zbrodnicza ideologia nazistowska określała jako „podludzi” i których należało likwidować w imię czystości rasy.
Piękno zdeptane, kult brzydoty
Popularny autor i publicysta Janusz Szewczak znany jest od dawna z nieustępliwej walki z wypaczeniami zachodniej cywilizacji, do której przecież i my, Polacy, należymy od tysiąca lat. Ta książka jest tego najlepszym dowodem. Niektórzy twierdzą, że cywilizacja nasza jest w stanie upadku. Autor jest również tego zdania, ale w przeciwieństwie do wielu pesymistów uważa, że z tego upadku można się jeszcze wydźwignąć.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.