Unia Europejska nagradza aborcjonistki. „Prawa człowieka” wg Europarlamentu

Nasi autorzy

Unia Europejska nagradza aborcjonistki. „Prawa człowieka” wg Europarlamentu

Gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, fot. z książki

Gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, fot. z książki "Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 2. 1980-2015" Wojciecha Roszkowskiego, str. 304.

W Europarlamencie trwa gorąca dyskusja na temat trzech kontrowersyjnych nominacji do prestiżowej nagrody im. Andrieja Sacharowa, przyznawanej za działalność na rzecz praw człowieka. Finalistkami są trzy aktywistki z różnych krajów, a ich nominacje wywołały sporo kontrowersji.

Pierwszą z nominowanych jest Justyna Wydrzyńska, członkini Aborcyjnego Dream Teamu i Aborcji Bez Granic, organizacji specjalizującej się w dostarczaniu usług aborcyjnych. Wydrzyńska skazana została na 8 miesięcy prac społecznych w Polsce za pomoc w zabiciu nienarodzonego dziecka. Ta nominacja wywołała kontrowersje, ponieważ Aborcyjny Dream Team w Polsce działa nielegalnie i otwarcie oferuje „ostateczne” rozwiązanie problematycznych ciąż, nie dostarczając wsparcia i opieki kobietom.

Kolejną nominowaną jest Amerykanka Colleen McNicholas, która wcześniej pracowała w placówce Planned Parenthood, gdzie przeprowadzała liczne aborcje. Jej działalność przyciągnęła uwagę mediów i stała się obiektem kontrowersji. McNicholas została nominowana mimo swojej kontrowersyjnej przeszłości.

Trzecią kandydatką do nagrody Sacharowa jest Morena Herrera, salwadorska feministka i szefowa Obywatelskiej Grupy na Rzecz Dekryminalizacji Aborcji. Organizacja ta broniła kobietę skazaną na 50 lat więzienia za zabójstwo własnego nowo narodzonego dziecka. Herrera utrzymywała, że niemowlę zmarło w wyniku ciężkiego poronienia, co było kontestowane przez sąd.

Nominacje tych trzech kontrowersyjnych postaci wywołały wiele emocji w Europarlamencie, a decyzja o przyznaniu nagrody Sacharowa wzbudza spore kontrowersje. Nagroda ta jest tradycyjnie przyznawana osobom i organizacjom za ich wyjątkowy wkład w obronę praw człowieka, jednak wybór tych kandydatek budzi wiele pytań.

Oprócz nich wśród finalistów znalazła się także Mahsa Amini, 22-letnia Kurdyjka, która zmarła w irańskim areszcie policyjnym po tym, jak została aresztowana za naruszenie przepisów dotyczących obowiązkowego noszenia chust. Jej śmierć wywołała liczne protesty na całym świecie. Ostatnią parą nominowanych są biskup Rolando José Álvarez Lagos i Vilma Núñez de Escorcia, którzy zostali uhonorowani za swoją wieloletnią walkę przeciwko reżimowi w Nikaragui.

Decyzja o przyznaniu nagrody im. Andrieja Sacharowa zostanie podjęta przez przewodniczącą Europarlamentu Robertę Metsolę oraz szefów poszczególnych frakcji politycznych w izbie. Ostateczny wybór będzie miał duże znaczenie dla obrazu i wartości, które Europa reprezentuje w kwestii praw człowieka.

Źródło: LifeSiteNews Catholic; Reuters, TP

Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 2. 1980-2015

Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 2. 1980-2015

Wojciech Roszkowski

Nowy przedmiot szkolny Historia i teraźniejszość wzbudził w 2022 roku olbrzymie zainteresowanie – okazał się niezwykle potrzebny. W naszym podręczniku rozczytywała się i wciąż rozczytuje cała Polska, głównie młodzież, ale nie tylko. Wynika to z faktu, że książka napisana została w sposób szczególnie atrakcyjny.

 

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowakks. Dariusz Okoks. Waldemar ChrostowskiJerzy KruszelnickiGrzegorz Kucharczykbp Wiesław MeringLeszek SosnowskiWojciech RoszkowskiJakub MaciejewskiPiotr ŁuczukWojciech PolakAleksander NalaskowskiKs. Prof. Janusz KrólikowskiPatryk JakiKs. Paweł BortkiewiczZbigniew StawrowskiRyszard Kantor

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

 

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor Krzysztof Szczerski, politolog i polityk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św. Jan Paweł II - przed redukowaniem wizji zjednoczonej Europy wyłącznie do jej aspektów ekonomicznych, politycznych oraz przed bezkrytycznym stosunkiem do konsumpcyjnego modelu życia.

 

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Janusz Szewczak

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary.

 

Dlaczego przestałem być lewakiem

Dlaczego przestałem być lewakiem

Manfred Kleine‐Hartlage

Napisana żywym językiem, niepozbawiona ironii książka niemieckiego autora Manfreda Kleine-Hartlage to barwny opis jego drogi od zagorzałego socjalisty, działacza SPD, do wyznawcy wartości konserwatywnych i chrześcijańskich. Od groteski do normalności. Od oszustwa do prawdy.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.