Tysiąc kobiet modliło się u św. Jana Pawła II. To już trzecie ogólnopolskie spotkanie wspólnot „Serce Kecharitomene”
Uczestniczki spotkania Serce Kecharitomene. fot. AD 9 listopada w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach odbyło się trzecie ogólnopolskie spotkanie wspólnot „Serce Kecharitomene”, na którym kobiety, żony i matki, modliły się wspólnie, a także słuchały świadectw i konferencji.
„Kecharitomene” oznacza „pełna łaski”. Ten fragment Pozdrowienia Anielskiego stał się inspiracją i początkiem dla wspólnot Kościoła, które mają służyć formacji kobiet, żon i matek, na wzór Maryi. Grupy te w wielu miastach spotykają się regularnie na spotkaniach formacyjnych, a co jakiś czas zbierają się w jednym miejscu na spotkaniu nazywanym ogólnopolskim, choć na tym w Krakowie nie zabrakło również uczestniczek m.in. z Belgii czy Wielkiej Brytanii.
W programie wydarzenia znalazły się m.in. wspólny różaniec, świadectwa, warsztaty, Msza św. Całość prowadziła s. Bartłomieja Sobczyk CSIC.
„Generalnie przyjechałam tutaj przez przypadek”, relacjonuje jedna z uczestniczek wydarzenia, pozytywnie zaskoczona ilością modlących się tu kobiet i Bożym klimatem panującym na spotkaniu. „Na tych rekolekcjach zrozumiałam przede wszystkim to, że trzeba jednak bardziej skupić się na małżeństwie, zadbać o relacje z mężem”, podkreśla. „Z takim przemyśleniem wyjdę z tych rekolekcji, że być może chciałabym jednak do takiej wspólnoty należeć, mimo że zawsze broniłam się w ogóle przed wspólnotami, rękami i nogami. Więc to dla mnie takie dość ważne doświadczenie”, opowiada kobieta.
„Najbardziej poruszyły mnie historie kobiet, które dzieliły się swoimi trudnymi doświadczeniami”, tłumaczy kolejna z uczestniczek. „Ich opowieści były pełne emocji i dawały wiele do myślenia. Te historie pokazywały, że Bóg troszczy się o nas na każdym kroku, nawet gdy sami tego nie zauważamy”, podkreśla i dodaje, że w głębszym przeżyciu spotkania pomogła jej piękna oprawa muzyczna wydarzenia.
Jak zapowiadają organizatorzy, kolejne ogólnopolskie spotkanie planowane jest za kilka miesięcy.
AD
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki i albumy Maryjne:
Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach
Na historię naszego kraju należy patrzeć z punktu widzenia człowieka wierzącego, chrześcijanina, jeśli chce się dzieje Polski interpretować uczciwie. Ta książka nie jest suchym dziełem naukowym, lecz zawiera solidną porcję wiedzy o minionych wiekach. Jest napisana barwnie i żywo. Prezentuje autentyczne wydarzenia, konkretne osoby oraz sprawdzone opinie. Obejmuje okres od Mieszka I po współczesność.
Totus Tuus
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin (1920–2020) każe zastanowić się nad dziełem naszego wielkiego rodaka. Ks. Karol Wojtyła na drogę swego dorosłego życia wybrał dewizę Totus Tuus, czyli po polsku Cały Twój – zawołanie odnosi się do Maryi, Matki Jezusa. To Jej tak młody kapłan, jak i sędziwy Papież zawierzył siebie samego, Ojczyznę oraz cały świat.
Matka Boża
Mamy w Polsce od wieków ogromny skarb. Ta książka tego dowodzi. Tym skarbem jest wielka miłość i cześć dla Matki Bożej, którą nazywamy też Królową Polski. Nie jest to w żadnym razie – tak jak w wielu krajach Zachodu – miłość-relikt zaklęta w dawnych dziełach sztuki, na które patrzy się jak na obiekty muzealne. Jest to miłość żywa i żarliwa, której płomień stale jest podsycany przez następne pokolenia.
Odpowiedź nieba dla ziemi. Lourdes. Objawienia, uzdrowienia, nawrócenia
Wszystkie postaci w tej książce są autentyczne, wszystkie opisane wydarzenia naprawdę miały miejsce. Czyta się ją jednak nie jak chłodny dokument, ale jak pełną dramatycznych zwrotów akcji powieść. Jest to zarazem wielkie świadectwo działalności Pana Boga. Upodobał On sobie niektóre z miejsc na naszej Ziemi, gdzie Jego wyznawcy gromadzą się szczególnie licznie, gdzie leczy On nas i nawraca – mówimy, że czyni tam cuda.
Drabina do nieba. Dzieje Różańca
Jedyną bronią, której Polska używając odniesie zwycięstwo, jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga” – powiedział prymas August Hlond w 1948 r. Te słowa do dziś nie straciły nic ze swej aktualności. W Polsce modlitwa różańcowa cieszy się ogromnym szacunkiem i popularnością.
Święta Rodzina
W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.