ONZ przeciwko jawności finansowania organizacji pozarządowych. Działacze LGBT ponad prawem?

Nasi autorzy

ONZ przeciwko jawności finansowania organizacji pozarządowych. Działacze LGBT ponad prawem?

fot. Pixabay fot. Pixabay Raport przygotowany przez ONZ przyznaje organizacjom LGBT prawo do otrzymywania funduszy od rządów obcych państw i trzymania tego faktu w tajemnicy.

Zgodnie z raportem przepisy, które nakazują organizacjom ujawnianie ich zagranicznego finansowania, mają naruszać „prawo do wolności ekspresji, pokojowych zgromadzeń i stowarzyszeń” osób homoseksualnych czy „transpłciowych”. Dokument przygotował nowy ekspert ONZ ds. orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, Graeme Reid.

W treści raportu znajdują się również stwierdzenia, że osoby homoseksualne czy „transpłciowe” są niepopularne politycznie w większości krajów i nie otrzymują finansowania od lokalnych rządów, stąd potrzebują środków pochodzących od rządów krajów zachodnich i instytucji, by móc w ogóle istnieć.

„Nakładając ograniczenia na pomoc finansową ze źródeł międzynarodowych, rządy podważają zdolność tych organizacji do wykonywania ich podstawowej pracy, w tym poprzez dochodzenia i uciążliwe wymogi w zakresie sprawozdawczości, które zakłócają zdolność tych organizacji do prowadzenia regularnej działalności” – stwierdza raport Reida.

Punktem wyjścia dla stworzenia tego rodzaju raportu było nowe prawo wprowadzone w Gruzji. Przepisy te wymagały, aby organizacje cywilne czy media, które otrzymują zagraniczne finansowanie, rejestrowały się jako „zagraniczni agenci”, by ujawnić publicznie swoje źródła finansowania i kwoty, jakimi operują. Jawna ma być też struktura zarządu organizacji.

Raport ONZ podkreśla, że ​​termin „zagraniczny agent” ma „stygmatyzujące skojarzenie, sugerujące, że grupy LGBT stanowią zagraniczne zagrożenie dla państwa”. I choć nazwa „Gruzja” nie pada w raporcie, który nie wspomina także o żadnym innym kraju poza Rosją i Węgrami, to niemiecki delegat na spotkaniu ONZ nazwał nowe prawo Gruzji „zagrożeniem dla  najważniejszych wartości demokracji”.

Według raportu organizacji Asian Development Bank ponad 95% finansowania organizacji cywilnych w Gruzji pochodzi z zagranicznych źródeł.

Kraje Zachodu popierają opublikowany raport, jedynie Indie zgłosiły zastrzeżenia, stając w obronie własnych przepisów dotyczących rejestrowania „zagranicznych agentów”. Podobnie organizacje takie jak Amnesty International czy Human Rights Watch od lat protestują przeciwko tego rodzaju przepisom, które ich zdaniem stanowią zagrożenie dla „praw osób LGBT” oraz demokracji.

Gruzińskie prawo jest podobne do tego, jakie obowiązuje w tym względzie w Rosji i na Węgrzech, jednak przepisy w tych dwóch krajach wykraczają poza zwykłe zgłaszanie i ujawnianie informacji: ograniczają one zdolność podmiotów finansowanych z zagranicy do angażowania się w edukację, media i politykę. Z kolei Stany Zjednoczone mają prawo, zgodnie z którym „zagraniczni agenci” muszą zarejestrować się w Departamencie Sprawiedliwości, a niewypełnienie tego obowiązku zagrożone jest grzywną lub więzieniem. Jednocześnie rząd USA uważa, że podobne przepisy wprowadzane w innych krajach uniemożliwiają im wpływanie na politykę i kulturę tych krajów, włącznie z promowaniem ideologii LGBT.

W ostatnim miesiącu Departament Stanu USA nałożył sankcje wizowe na gruzińskich polityków i urzędników w związku z ich poparciem dla nowego prawa, a Unia Europejska rozpatruje wniosek Gruzji o dołączenie do UE. Prawo o jawności finansowania zostało w Gruzji uchwalone pomimo ostrzeżeń Ursuli von der Leyen.

źródło: c-fam.org, AD

Dyktatura gender

Dyktatura gender

Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.

 

 

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

 

 

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

 

 

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

 

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

 

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor Krzysztof Szczerski, politolog i polityk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św. Jan Paweł II - przed redukowaniem wizji zjednoczonej Europy wyłącznie do jej aspektów ekonomicznych, politycznych oraz przed bezkrytycznym stosunkiem do konsumpcyjnego modelu życia.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.