Miliarder Warren Buffett przekazał 5,3 miliarda dolarów na promocję aborcji

Nasi autorzy

Miliarder Warren Buffett przekazał 5,3 miliarda dolarów na promocję aborcji

fot. Pixabay (Pexels)

fot. Pixabay (Pexels)

Miliarder przekazuje swój majątek fundacjom wspierającym organizacje proaborcyjne w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Największym odbiorcą jest Fundacja Billa i Melindy Gatesów.

Warren Buffett jest obecnie szóstym najbogatszym człowiekiem na świecie, z majątkiem osobistym przekraczającym 117 miliardów dolarów. Od 2000 r. przekazał 5,3 miliarda dolarów organizacjom proaborcyjnym i działającym na różnych szczeblach na rzecz promowania legalnej aborcji. Buffett jest jednym z największych sponsorów ruchu proaborcyjnego w USA, co badała organizacja Restoration of America.

Miliarder nie przekazuje pieniędzy bezpośrednio, ale głównie za pośrednictwem fundacji. Od 2002 r. przekazał 41 miliardów dolarów czterem głównym fundacjom wspierającym organizacje proaborcyjne. Trzy z tych fundacji prowadzone są przez bliskich członków rodziny Buffetta. To Fundacja Howarda G. Buffetta, której nazwa pochodzi od kierującego nią jego najstarszego syna.

Druga to Fundacja NoVo, na której czele stoi drugi syn Buffetta, Peter. Trzecia to Fundacja Susan Thompson Buffett, nazwana na cześć byłej żony Warrena i prowadzona przez jego córkę Susie i jej byłego męża Allena Greenberga. Czwarta to Fundacja Billa i Melindy Gatesów, jedna z największych fundacji na świecie.

Jeszcze zanim aborcja została zalegalizowana w 1973 r., 93-letni dziś Buffett był finansowo zaangażowany w jej legalizację. Wydawało się, że w 2003 r. jego poparcie dla aborcji dobiegło końca po bojkocie jego firmy Berkshire Hathaway przez grupy pro-life. Jednak zwycięstwo pro-life było złudne, pisze Restoration of America. Buffett przekazał swoje datki fundacjom, które wówczas w jeszcze większym stopniu promowały aborcję.

Restoration of America zbadało organizacje, które otrzymały najwięcej pieniędzy od Warrena Buffetta od 2000 r. Na pierwszym miejscu jest Amerykańska Federacja Planned Parenthood i stowarzyszone z nią organizacje, które otrzymały 849 milionów dolarów. Na drugim miejscu znajduje się Marie Stopes International (MSI). MSI otrzymało 536 milionów dolarów.

Obie organizacje działają na arenie międzynarodowej na rzecz promowania aborcji. MSI zostało zmuszone do zawieszenia swojej działalności w Zambii i opuszczenia kraju w 2012 r. po tym, jak władze dowiedziały się, że organizacja przeprowadza nielegalne aborcje. W 2020 r. kenijska policja odkryła, że ​​MSI przeprowadza aborcje, co jest zabronione w tym afrykańskim kraju. Oddział organizacji w Kenii został wówczas oficjalnie zamknięty.

NARAL Pro-Choice America i organizacje stowarzyszone również pojawiają się na liście. Otrzymali ponad 46 milionów dolarów. Organizacja Catholics for Choice otrzymała od Buffetta ponad 22 miliony dolarów wsparcia.

Większość darowizn Buffetta, prawie 33 miliardy dolarów, trafiła od 2006 r. do Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Jest to 39 proc. dochodów fundacji. Buffett przyjaźni się z Billem Gatesem i obaj zobowiązali się do przekazania większości swoich fortun na „cele charytatywne”.

Fundacja Gatesów wsparła Planned Parenthood kwotą 107 milionów dolarów, a Marie Stopes International kwotą 112 milionów dolarów. Fundacja Gatesów przekazała 5,5 miliarda dolarów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która uważa dostęp do aborcji za niezbędny do „pełnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego” – czyli definicji zdrowia WHO.

Źródło: LifeNews.com; Restoration of America; kath.net, TP

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

 

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Janusz Szewczak

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary.

 

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.