To właśnie w środowisku duchowieństwa katedralnego zrodziła się myśl wyniesienia na ołtarze biskupa krakowskiego, …
W nazistowskich Niemczech nowoczesność pełniła rolę służebną wobec naczelnych, wyznaczonych przez narodowosocjalistyczną …
Szczególną aktywność rozwinął w obronie brutalnie represjonowanych po czerwcu 1976 r. robotników Radomia i Ursusa; prowadził …
Kraje Afryki i Bliskiego Wschodu skutecznie zablokowały wszelkie wzmianki na temat aborcji i ideologii LGBT w ważnej deklaracji …
Filatelistą jest także, co ciekawe, znany biblista i teolog ks. prof. Waldemar Chrostowski, który, jak sam wspomina, początkowo …
Jan Olbracht i Aleksander, a raczej Polska i Litwa potrzebowały w takiej sytuacji znowu zacieśnić swą unię. …
A jednak był niezaprzeczonym twórcą polskiej opery narodowej. Właśnie on, nikt inny, Stanisław Moniuszko. …
Florianowi, ku większemu pohańbieniu, namiestnik kazał po torturach uwiązać kamień u szyi i wrzucić go do rzeki. Gdy woda wydała …
Pierwsza koronacja w Polsce odbyła się na Jasnej Górze w 1717 r., a od 1958 roku odbyło się 117 koronacji wszystkich obrazów i …
Ukoronowaniem pracy sejmu było uchwalenie 3 maja 1791 r. konstytucji, zwanej oficjalnie Ustawą Rządową. …
Według danych GUS na koniec 2022 roku poza granicami Polski mieszkało około 1,5 miliona Polaków, z czego większość w Europie. …
Przez cały tydzień oferujemy obcojęzyczne wydania naszych książek aż o połowę taniej! To wyjątkowa okazja, żeby nabyć piękne …
Obraz Świętej Rodziny ukazujący Józefa podczas pracy stolarskiej, Maryję troszczącą się o dom oraz małego Jezusa wciąż można …
Odważny w epoce lęku, wołał o pokój, mając doświadczenie wojny, wspierał rodziny jako najcenniejszy skarb ludzkości, bronił …