Dzieje.pl - Złoty Medal Gloria Artis dla Adama Bujaka

Nasi autorzy

Dzieje.pl - Złoty Medal Gloria Artis dla Adama Bujaka

,,To symboliczny znak hołdu, jaki państwo polskie wobec największych twórców może złożyć'' - powiedział prof. Gliński. Wyróżnienie przyznano za "szczególne osiągnięcia artystyczne i działalność na rzecz kultury polskiej". Minister wręczył je podczas spotkania z okazji 55-lecia pracy twórczej artysty.

"To wybitny fotograf, kronikarz życia Karola Wojtyły, później Jana Pawła II, ale także Polski po prostu - i to bardzo różnych elementów, bardzo różnych obszarów. Ale znamy go także jako fotografa Krakowa, fotografa klasztorów i zakonów, ludzi, budynków, architektury" - mówił wicepremier.

Cały tekst do przeczytania na potralu internetowym Dzieje.pl : https://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/minister-kultury-odznaczyl-adama-bujaka-zlotym-medalem-gloria-artis

Polska Wschodnia

Polska Wschodnia

Adam Bujak

Kiedyś były to terytoria środkowej i środkowo-zachodniej Rzeczypospolitej, dziś jest to Polska Wschodnia. Ziemia gospodarna, piękna, o urozmaiconym krajobrazie, przesiąknięta bogatą tradycją patriotyczną. Tereny te od czasów zaborów były jednak systematycznie degradowane przez okupantów, stąd przylgnęła do nich nazwa Polska B. Dziś to już na szczęście historia, gdyż ziemie te odradzają się zarówno jeśli chodzi o gospodarkę, jak i tradycje.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.