Wielka Nowenna do Bożej Opatrzności za przyczyną św. o. Stanisława Papczyńskiego. Można już składać swoje intencje
fot. Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego. Wielka Nowenna do Bożej Opatrzności za przyczyną św. o. Stanisława Papczyńskiego, jak informują księża marianie z sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Mariankach, rozpocznie się 13 września i potrwa do 21 września; uroczystość ku czci Opatrzności Bożej odbędzie się po zakończeniu nowenny – 22 września.
Znaczenie Bożej Opatrzności
„Im większą zauważysz opiekę Opatrzności i mocniejszą rękę najlepszego i najwyższego Boga, tym gorętszym rozpalaj się do Niego uczuciem i całym sercem składaj Mu za to dziękczynienie oraz oddaj się Jego miłości. (...) On ciebie tak bardzo ukochał i wciąż miłuje, nigdy nie odwraca od ciebie swego najłaskawszego i najżyczliwszego oka” – to słowa św. Stanisława Papczyńskiego, które inicjatorzy Nowenny przypominają, zapraszając do udziału w wydarzeniu.
Jednocześnie Katechizm Kościoła Katolickiego tłumaczy: „Opatrzność Boża oznacza zrządzenia, przez które Bóg z miłością i mądrością prowadzi wszystkie stworzenia do ich ostatecznego celu” (KKK 321) oraz „Wiara daje nam pewność, że Bóg nie dopuściłby zła, gdyby nie wyprowadzał z niego dobra drogami, które poznamy w pełni dopiero w życiu wiecznym” (KKK 324), a także „Opatrzność Boża działa również przez działanie stworzeń. Bóg pozwala ludziom współpracować w sposób wolny z Jego zamysłami” (KKK 323).
„Opatrzność Boża to nie tylko pewność, że Bóg troszczy się o nasze codzienne sprawy, ale też głębokie i niewyczerpane źródło pokoju serca i poczucia bezpieczeństwa w chwilach trudnych i niepewnych. Św. ojciec Stanisław Papczyński, nasz wielki orędownik, uczy nas, jak w pełni zawierzyć się Bożej Opatrzności. Ci, którzy zaufają Bogu całym sercem, mogą doświadczyć Jego niezwykłego prowadzenia. Każdy krok zrobiony z wiarą i ufnością przybliża nas do pełni Jego miłości i doskonalszej realizacji planu, jaki przygotował On wobec każdego z nas”– wyjaśniają organizatorzy Nowenny.
Św. o. Stanisław Papczyński
Jak zaznaczają księża marianie, jest to również czas świętowania 17. rocznicy beatyfikacji św. o. Stanisława oraz 6. rocznicy obrania go za patrona Miasta i Gminy Góry Kalwarii.
„Podczas Wielkiej Nowenny oraz Uroczystości będziemy gromadzić się na modlitwie w Wieczerniku na Mariankach”, zapowiadają organizatorzy wydarzenia. „Jest to miejsce, gdzie od wieków pielgrzymi powierzają swoje życie w ręce Bożej Opatrzności, szukając siły, pocieszenia i nadziei. Już od 323 lat, u grobu św. Ojca Stanisława, zbieramy się, aby za jego wstawiennictwem prosić Boga o przewodnictwo i opiekę w naszej ziemskiej wędrówce”, tłumaczą marianie.
Program Wielkiej Nowenny i uroczystości ku czci Opatrzności Bożej
Miejsce: Sanktuarium na Mariankach (ul. o. Papczyńskiego 6, Góra Kalwaria)
Od 13 do 21 września – Nowenna
12:00 – codzienna Msza św. z modlitwą nowennową, podczas której polecane będą Bogu intencje złożone poprzez stronę internetową www.papczynski.pl
22 września - Uroczystość ku czci Opatrzności Bożej
Program uroczystości:
Godz. 11:00 – Świadectwo misjonarza, ks. Dariusza Drzewieckiego MIC: „Misje na Filipinach w duchu św. ojca Stanisława Papczyńskiego”.
Godz. 12:00 – Msza św. przy ołtarzu polowym, pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Zarzecznego MIC, przełożonego Prowincji Opatrzności Bożej Zgromadzenia Księży Marianów.
Po Mszy świętej:
– indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. o. Stanisława;
– możliwość modlitwy indywidualnej przy grobie św. o. Stanisława i odwiedzenia Muzeum;
– tradycyjna agapa przy Domu Zakonnym.
Źródło: papczynski.pl, AD
Polacy wierni i dzielni
Polacy – kim jesteśmy? Kim byliśmy? Kim powinniśmy być w przyszłości? O. prof. Marian Zawada od ponad 40 lat szuka odpowiedzi na te pytania. Szuka – i znajduje. Zastanawia się nad kondycją naszego narodu od momentu jego narodzin w X wieku po czasy najbardziej współczesne. I nieustannie jest pełen zachwytu nad duszą polską, nad jej zdolnością przetrwania nawet największych kataklizmów, nad jej niezłomnością.
Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach
Na historię naszego kraju należy patrzeć z punktu widzenia człowieka wierzącego, chrześcijanina, jeśli chce się dzieje Polski interpretować uczciwie. Ta książka nie jest suchym dziełem naukowym, lecz zawiera solidną porcję wiedzy o minionych wiekach. Jest napisana barwnie i żywo. Prezentuje autentyczne wydarzenia, konkretne osoby oraz sprawdzone opinie. Obejmuje okres od Mieszka I po współczesność.
Sanktuaria polskie
Sanktuaria katolickie istnieją na całym świecie, ale nigdzie nie notuje się takiego ich rozkwitu jak w Polsce – tak było w dawnych wiekach, tak jest i teraz. Gdy na świecie kościoły są zamykane lub wzorem bolszewickim przekształcane na magazyny, muzea lub galerie wystawowe, w naszym kraju pobożność ludowa kwitnie i nieustannie się rozwija.
Polska i Krzyż
Piękno, niezachwiana moc i potęga Krzyża. Związanie losów Rzeczypospolitej, od narodzin po dzień dzisiejszy, z Krzyżem oraz nieprzemijająca nadzieja pokładana w Chrystusie – to temat tej książki. Wybitni autorzy i uczeni, wielcy patrioci, utrwalają słowem, a mistrz Adam Bujak obrazem wizerunek Polski wiernej Bogu od jedenastu wieków. Bez chrześcijaństwa nie byłoby ani naszego państwa, ani naszego narodu.
Andrzej Bobola Orędownik Polski. Życie, męczeństwo, świętość
Andrzej Bobola herbu Leliwa, ksiądz, zakonnik, dziś patron Polski, żył w latach 1591–1657 w niebywale burzliwym czasie wielkich zagrożeń dla Ojczyzny i Kościoła katolickiego. Zginął w sposób szczególnie okrutny z rąk Kozaków, którzy chcieli mu nawet darować życie pod warunkiem wyrzeczenia się przezeń wiary katolickiej. Mimo wyjątkowo bestialskich tortur – odmówił. Umierał w strasznych męczarniach.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.