W Gostyninie o „Historii cenzury”! Spotkanie autorskie Jakuba Maciejewskiego
We wtorek, 28 stycznia, w Gostyninie (woj. mazowieckie) odbędzie się spotkanie autorskie Jakuba Maciejewskiego poświęcone jego najnowszej książce „Historia cenzury”.
„Myślę, że większość czytelników zdaje sobie sprawę, że istnieje cenzura cyfrowa, że potężne korporacje sterowane przez politycznie poprawnych administratorów, moderatorów potrafią wycinać pewne treści”, mówi Jakub Maciejewski. „Czy kasowanie konta jednej z największych partii politycznych w Polsce, które miało setki tysięcy obserwujących, wykasowanie z mediów społecznościowych, bo się nie podobają poglądy polityczne, czy cenzurowanie, właśnie o tym jest moja ‘Historia cenzury’, cenzurowanie znaków Polski Walczącej czy innych znaków religijnych, patriotycznych, które się nie podobają politycznej poprawności”, wymienia dalej autor książki.
„O tym dosyć często wiemy, ale nie wiemy też o cenzurze politycznej i prawnej”, zauważa Jakub Maciejewski. „Ja w swojej książce piszę też o tym, że mamy konkretne zapisy prawa, które ograniczają wolność słowa dla dziennikarzy i pisarzy, którzy potem za napisanie prawdy, tak, drodzy Państwo, za napisanie prawdy, mogą trafić do sądu, stracić pracę, być znieważanym. Przecież dziś trwa też proces prof. Wojciecha Roszkowskiego, który pisał o różnych wizjach dzieciństwa we współczesnym świecie. No i uznano, że to jest potwarz dla dzieci spłodzonych metodą in vitro, więc prof. Roszkowskiego, człowieka bardzo zasłużonego, ciąga się po sądach, w ten sposób strasząc też innych autorów: nie piszcie, nie piszcie tego, bo spotkają was represje. A więc XXI wiek, niby czas wolności w Europie, ale tak – cenzura istnieje. I więcej o tym można przeczytać w książce, o której rozmawiamy”, opowiada autor „Historii cenzury”.
Możliwość spotkania z Jakubem Maciejewskim, a także zakupu z rabatem książki „Historia cenzury” i uzyskania na niej autografu autora, w Gostyninie już w najbliższy wtorek, 28 stycznia, w restauracji „Bajka” przy ul. T. Kościuszki 17. Początek o godz. 18:00.
Oprac. AD
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po "Historię cenzury" oraz po książki o innych zagrożeniach, przed jakimi stoi dzisiejszy świat:
Historia cenzury. Od starożytności do XXI wieku
Polacy w ciągu minionych dwóch stuleci zmagali się z bezwzględnie egzekwowaną antynarodową, ale też antyreligijną cenzurą stosowaną wobec nas przez obcych (zaborców, komunistów). Niewiele jednak powstało na ten temat książek, a to jest pierwsze całościowe opracowanie. Czyżby sam temat cenzury był zawsze niewygodny i cenzurowany? – pyta autor niniejszej książki, Jakub Maciejewski.
Wojna. Reportaż z Ukrainy
Ta wojna jest blisko. Kilkanaście kilometrów od polskiej granicy znajdują się w pełni uzbrojone posterunki wojskowe, a w nich żołnierze gotowi walczyć z rosyjskim najeźdźcą aż do śmierci. Ale oprócz geografii chowa się w bliskości tej wojny jeszcze inna, upiorna prawda. Niemiłosiernie bombardowana charkowska dzielnica Sałtiwka łudząco przypomina przecież blokowiska łódzkiego Widzewa czy warszawskiego Ursusa.
Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego
Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.
Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.