Prof. Andrzej Nowak: Rządy Tuska to rzeczywistość zdrady
Polecamy Państwu znakomity wykład prof. Andrzeja Nowaka, który na szerokim historycznym tle ukazuje, w istocie haniebną, godzącą w fundamentalne interesy Rzeczypospolitej politykę, prowadzoną wobec Rosji przez obecnego premiera i jego ministra spraw zagranicznych.
Wykład ten, nagrany podczas tegorocznych, krakowskich Targów Dobrej Książki, ukazuje bezkarność polskich zdrajców na przestrzeni wieków, począwszy od niesławnej pamięci podkanclerzego Hieronima Radziejowskiego. Na tym tle rządy Donalda Tuska z lat 2007-2015 (choć osobiście przez niego sprawowane o rok krócej, co było zapewne zapłatą za uległą politykę tak wobec Berlina jak i Moskwy, budujących wtedy sojusz, mający ogarnąć żelaznym energetycznym uściskiem lwią część Europy), jawią się jako kontynuacja najgorszych wzorców, po jakie moglibyśmy sięgnąć w naszych narodowych dziejach.
Analizując politykę aktualnego premiera, na nowo podjętą po objęciu przez niego funkcji premiera w grudniu 2023 r., prof. Andrzej Nowak zwraca uwagę na kluczowe fakty i dokumenty, dowodzące niezbicie, że niezmiennym celem ponownie rządzącego polską polityką zagraniczną duetu Tusk-Sikorski jest osłabienie więzi ze Stanami Zjednoczonymi, czyli kluczowym gwarantem bezpieczeństwa nie tylko Polski, lecz całej Europy Środkowo-Wschodniej.
Wykład nagrany na Targach Dobrej Książki, mimo towarzyszącego mu szumu czytelników odwiedzających stoiska ustawione w sali krakowskiego Sokoła, ze wszech miar wart jest wysłuchania. Serdecznie go polecamy, wystarczy kliknąć w poniższy link:
Konfederacja targowicka
Czytając tę historyczną książkę, zaczynamy się zastanawiać, czy jednak nie odnosi się ona do czasów jak najbardziej nam współczesnych. Nie chodzi tylko o samo zjawisko zdrady narodowej, ale o metody działania targowiczan. Nasuwa się co chwilę refleksja: to wtedy też już tak było?! Tak, już wtedy np. zastosowano terror wobec wolnych obywateli Rzeczypospolitej, rekwirowano majątki, pozbawiano stanowisk.
Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja
Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.
Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej
Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).
Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
Dlaczego? – ciśnie się na usta za każdym razem, kiedy zastanawiamy się nad historią Rosji oraz relacji polsko-rosyjskich. Dlaczego Rosja boi się Polski? Dlaczego państwa zachodnie od stuleci naiwnie wierzą w dobre intencje Moskwy? Dlaczego w dziejach Rosji jest aż do dziś tyle brutalności, przemocy i zacofania? Dlaczego krwiożerczo napadała na kraje, które uważała za słabsze; na przykład na Polskę w 1920 czy 1939 r., na Gruzję w 2008 r. albo na Ukrainę w 2022 r.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.