Nagrody FENIKS 2021 dla Białego Kruka i naszych Autorów! Gratulujemy!
Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS przyznawana jest od 1999 roku. Autorką statuetki jest Anna Wolska, absolwentka Akademi SP w Warszawie. fot. SWK Z Targami Wydawców Katolickich nieodłącznie związana jest nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.
W tym roku cztery statuetki przyznane zostały Wydawnictwu Biały Kruk i naszym Autorom, otrzymaliśmy także wyróżnienia w czterech kategoriach!
Gratulujemy!
Oto lista nagrodzonych książek:
Nagroda Feniks 2021 w KATEGORII: HISTORIA – „NIEPODLEGŁA”
za publikację
Klęska imperium zła, autorstwa prof. Andrzeja Nowaka
Klęska imperium zła. Rok 1920
Tytuł książki mówi o klęsce „imperium zła”, nawiązując oczywiście do Związku Sowieckiego, który w roku 1919 wyruszył, aby unicestwić dopiero co odrodzoną Polskę, i na szczęście w roku 1920 poległ. Kulisy tej walki, nie tylko militarnej, ale także politycznej i społecznej, w sposób niezwykle wciągający odsłania prof.
Nagroda Feniks 2021 w KATEGORII: ŚWIADECTWO
za publikację
Wielkie zatrzymanie, autorstwa prof. Aleksandra Nalaskowskiego
Wielkie Zatrzymanie
Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.
Nagroda Feniks 2021 w KATEGORII: SERIA WYDAWNICZA (DZIEŁA ZEBRANE)
za serię
Hetman Chrystusa, autorstwa Jolanty Sosnowskiej (tomy 1-4)
PAKIET Hetman Chrystusa - komplet tomów 1-4 w promocyjnej cenie 199zł
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny.
Nagroda Feniks 2021 w KATEGORII: ESEISTYKA
za publikację
Idiotokracja, czyli zmowa głupców, autorstwa Janusza Szewczaka
Idiotokracja, czyli zmowa głupców
Głupcy zawsze istnieli, niektórzy z nich sięgali nawet po władzę, ale nigdy jeszcze w dziejach świata ród ludzki nie miał do czynienia z prawdziwą inwazją głupoty. Zjawisko to stało się bardzo groźne, albowiem objęło niektóre kręgi władzy. Powstały fałszywe elity składające się w całości z durniów i dewiantów różnej maści, którzy trzymają się razem, wspierają i rządzą lub choćby próbują rządzić.
oraz
Wyróżnienia
w KATEGORII: HISTORIA
za publikację
Gniazdo polskie, autorstwa dra Bohdana Urbankowskiego
w KATEGORII: NAUKI KOŚCIELNE
za publikację
Dekalog, autorstwa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego
Dekalog
Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.
w KATEGORII: KOŚCIÓŁ WOBEC WSPÓŁCZESNOŚCI
za publikację
Prymas Wyszyński. Ojciec Ojczyzny, autorstwa Czesława Ryszki
w KATEGORII: ESEISTYKA
za publikację
Bunt barbarzyńców, autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.