Nagrody Feniks 2020 przyznane. Biały Kruk z czterema statuetkami!

Nasi autorzy

Nagrody Feniks 2020 przyznane. Biały Kruk z czterema statuetkami!

Statuetka nagrody FENIKS. fot. SWK Statuetka nagrody FENIKS. fot. SWK Aż cztery tegoroczne nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS trafiły do Wydawnictwa Biały Kruk! Gratulujemy naszym Autorom tego wyjątkowego wyróżnienia. A oto lista nagrodzonych publikacji Białego Kruka:

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej prof. Wojciecha Roszkowskiego w kategorii ESEISTYKA (jedna z dwóch równoważnych nagród).

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Książka ponownie dostępna po 18 grudnia.

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

Zbrodnia i grabież, prof. Wojciecha Polaka i prof. Sylwii Galij-Skarbińskiej w kategorii HISTORIA (jedna z trzech równoważnych nagród). 

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie.

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie.

Wojciech Polak, Sylwia Galij-Skarbińska

Książka Wojciecha Polaka i Sylwii Galij-Skarbińskiej „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie” jest dramatyczną panoramą trudnych relacji polsko-niemieckich po 1939 r.

 

 

Życie malowane światłem mistrza Adama Bujaka w kategorii EDYTORSTWO – ALBUM (jedna z dwóch równoważnych nagród). 

Adam Bujak – Życie malowane światłem

Adam Bujak – Życie malowane światłem

Adam Bujak

Wierny swym przekonaniom tak artystycznym, jak i światopoglądowym, jest Adam Bujak twórcą wybitnym i zasłużonym. Wierny Bogu i Ojczyźnie. Nie wdaje się w formalne eksperymenty, dziś niemal obowiązkowe w sztuce, nie szuka efekciarskich ujęć, ale dogłębnie penetruje ważne tematy, głównie w książkach, które dzięki jego talentowi zmuszają czytelnika do głębokich refleksji.

 

 

 

Kto z Bogiem a kto z diabłem, Czesława Ryszki w kategorii PUBLICYSTYKA RELIGIJNA.

Kto z Bogiem, a kto z diabłem

Kto z Bogiem, a kto z diabłem

Czesław Ryszka

Czesław Ryszka należy do najpłodniejszych powojennych pisarzy polskich; opublikował ponad 80 książek! Konsekwentnie zajmuje się tematyką katolicką i narodową, także jako publicysta, stając zawsze w obronie wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Od pewnego czasu wyraża swój głęboki niepokój wobec tego, dokąd zmierza współczesny świat, w tym Polska – czemu daje wyraz w tej właśnie książce.


 

Ponadto wyróżnienie w kategorii TŁUMACZ otrzymała publikacja Lutnia i miecz. Wybór poezji, Sándor Petőfi, tłum. Jerzy Snopek.

Sándor Petőfi – Lutnia i miecz

Sándor Petőfi – Lutnia i miecz

 

Sándor Petőfi żył krótko, niespełna 27 lat. Zginął jako adiutant gen. Józefa Bema w okrutnej bitwie z przeważającymi wojskami rosyjskimi pod Szegeszwarem, w gorący lipcowy dzień 1849 roku. Ten młody bohater nie odszedł jednak w zapomnienie, bowiem pozostawił po sobie obfitą spuściznę literacką, która do dziś stanowi tyleż patriotyczną, co romantyczną inspirację Węgrów. Zważywszy na wiek poety, bogactwo jego twórczości jest zdumiewające.

 

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.