Nagroda im. Henryka Pobożnego dla abp. Marka Jędraszewskiego! Zaproszenie na uroczystą galę
Do grona laureatów nagrody im. Henryka Pobożnego, w którym znajdują się także autorzy Białego Kruka, dołączy abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.
„Ideą Nagrody im. Henryka Pobożnego jest promowanie i nagradzanie osób, które – poprzez odwagę, bezkompromisowość, wiedzę, kulturę i różne formy działalności publicznej – idą we współczesnym świecie drogą ukazaną niegdyś przez Patronów Bractwa: księcia Henryka Pobożnego i jego małżonkę, księżną Annę. Osób, które w życiu publicznym stają w obronie cywilizacji łacińskiej, Ojczyzny, życia i godności człowieka. Nagroda wręczana w Legnicy to wyraz wiary w to, że ideały, które były fundamentem chrześcijańskiej Europy i Polski, są nadal żywe i warte tego, by stawać w ich obronie”, tłumaczą organizatorzy wydarzenia.
W 2020 roku nagrodę tę otrzymał prof. Andrzej Nowak, autor m.in. bestsellerowych „Dziejów Polski”, które ukazują się nakładem wydawnictwa Biały Kruk. Rok później uhonorowano prof. Jana Żaryna, który jest autorem m.in. książek „Kościół i naród” czy „Rok 1939” wydanych w Białym Kruku, a w 2022 roku nagrodzono Halinę Łabonarską, która czyta „Dzienniczek” św. s. Faustyny Kowalskiej wydany przez Białego Kruka w formie audiobooka. Laureatami nagrody są jeszcze małżonkowie Angelika Korszyńska-Górny – kompozytorka, wokalistka, i red. Grzegorz Górny (2023) oraz prof. Krzysztof Szwagrzyk (2024).
W 2025 roku nagrodę otrzyma abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, który w swoich homiliach odważnie staje w obronie naszej wiary i podstawowych wartości, za co jest atakowany przez wrogie Bogu i Polsce środowiska. W Białym Kruku ukazały się rozważania Drogi Krzyżowej autorstwa abp. Jędraszewskiego, zatytułowane „Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa”.
VI Gala Nagrody im. Henryka Pobożnego odbędzie się 5 kwietnia 2025 r. (sobota) w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy przy pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1; początek o godz. 17.00.
Po wręczeniu nagrody Laureat przedstawi wykład pt. „Polska – nie przedmurze, ale wyspa”, a laudację na jego cześć wygłosi prof. Wojciech Polak (UMK). W programie gali przewidziany jest także m.in. koncert wokalny w wykonaniu Magdaleny Buczkowskiej z Wrocławia (sopran). Całe wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję Katolicką EWTN.
Oprac. AD
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki naszych autorów uhonorowanych nagrodą im. Henryka Pobożnego:

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa
Zamieszczone w tej książce rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego na nabożeństwo, które w roku 2020 miało zostać odprawione w Nowej Hucie. Nie mogło być odprawione z powodu pandemii koronawirusa. Ale te bardzo ciekawe, warte utrwalenia rozważania ukazują się w postaci książkowej.

Naród niepokonany. Przełomowe momenty polskiej historii
Sarmaci w trudnych okresach Rzeczypospolitej powiadali, że jest ona niczym słońce, choć bowiem zachodzi i popada w mrok, to niebawem wschodzi i znów świeci pełnym blaskiem. Na zawsze nie gaśnie nigdy. O takich wschodach i zachodach naszego kraju i narodu pisze w tej książce wybitny historyk i pisarz, prof. Andrzej Nowak.

PAKIET Dzieje Polski tomy 1 - 6 w cenie 399 zł
Zobacz poszczególne tomy wchodzące w skład pakietu:
Dzieje Polski. Tom 1. Skąd nasz ród
Dzieje Polski. Tom 2. Od rozbicia do nowej Polski
Dzieje Polski. Tom 3. Królestwo zwycięskiego orła
Dzieje Polski. Tom 4. Trudny złoty wiek
Dzieje Polski. Tom 5. Imperium Rzeczypospolitej
Dzieje Polski. Tom 6.

Kościół i Naród. Lata trwogi, lata nadziei
Agentura wpływu nazywana nie tak dawno sowiecką, a dziś rosyjską, poczyna sobie śmiało także w III RP. Jej dziełem jest narzucana Polakom od kilkunastu lat przez media głównego nurtu (wszystkie w rękach zagranicznych decydentów) i przez niektórych polityków tzw. polityka wstydu.

Rok 1939. Od beztroski do tragedii
Dla Polski rok 1939 był rokiem przedziwnym; przede wszystkim tragicznym, gdyż agresja na nasz kraj Niemiec dokonana 1 września, a następnie Związku Sowieckiego – 17 września spowodowała śmierć milionów rodaków jak również zamordowała prężnie rozwijającą się II Rzeczpospolitą. Ten straszny rok kojarzy nam się zatem głównie z początkiem II wojny światowej.

AUDIOBOOK Dzienniczek św. Siostry Faustyny - czytany przez Halinę Łabonarską
„Dzienniczek” św. Siostry Faustyny to najczęściej tłumaczone polskie dzieło na świecie, ale przede wszystkim to perełka literatury mistycznej. Jest to lektura, która człowieka autentycznie zmienia i dotyka w samej duszy. Bóg każdemu z nas pokazuje drogę do świętości, ale z Siostrą Faustyną obcował bezpośrednio i bezpośrednio do niej przemawiał.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.