Nagie obrazki w austriackim przedszkolu. Ukarano… skarżących się rodziców

Nasi autorzy

Nagie obrazki w austriackim przedszkolu. Ukarano… skarżących się rodziców

Przedszkole powinno być miejscem bezpiecznym dla małych dzieci. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pexels. Przedszkole powinno być miejscem bezpiecznym dla małych dzieci. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pexels. Jak podaje portal internetowy austriackiego niezależnego dziennika „Kronen Zeitung”, w przedszkolu zakładowym publicznego nadawcy ORF, prowadzonym przez stowarzyszenie KIWI (Kinder in Wien, Dzieci w Wiedniu) doszło do skandalicznego wydarzenia. Na przedszkolnym korytarzu zawisł bowiem plakat przedstawiający nagich ludzi pod prysznicem, w tym osoby transseksualne i dorosłych kąpiących się razem z dziećmi. Dodatkowo rysunkom towarzyszyło hasło „Ciała, nagie i bez osłony, srom, penis, piersi, pupy. Ty decydujesz, tak jest! Ciała są fajne!”. Jeden z podopiecznych, czteroletni chłopiec, zapytał ojca, co to za „śmieszne obrazki” i pokazał mu plakat. Zszokowany mężczyzna zwrócił się wówczas do przedszkolnej pedagog.

Obsceniczny plakat wprawdzie zdjęto, jednak rodzice chłopca zostali wezwani na rozmowę najpierw do regionalnego zarządu KIWI, a później bezpośrednio do dyrekcji przedszkola, która oznajmiła, że popiera uświadomienie seksualne dzieci w wieku od roku do sześciu lat. Rodzicom wydało się to „wysoce niewłaściwe”, jak stwierdziła matka w rozmowie z „Kronen Zeitung”.

Co więcej, najpierw zagrożono odebraniem miejsc w przedszkolu zarówno synkowi pary, jak i ich młodszemu, rocznemu dziecku, a potem wprowadzono tę groźbę w czyn. „Zawsze zależało nam na znalezieniu dobrego rozwiązania w interesie dzieci, ale ponieważ odważyliśmy się skrytykować praktykę wczesnej seksualizacji, zakazano nam wstępu do wszystkich placówek KIWI, w tym do placówek świetlicowych”, poskarżyli się dziennikowi rodzice. Stowarzyszenie KIWI z kolei oświadczyło, że celem plakatu było „zwrócenie uwagi na różnorodność ciał, aby wzmocnić otwartość, samoakceptację i pozytywny obraz ciała. Odbyliśmy kilka osobistych rozmów z tą rodziną, ale niestety nie udało się już ustalić podstaw zaufania”.

Źródło: kath.net; krone.at, AM

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki podejmujące temat zagrożeń, z jakimi zmaga się dzisiaj edukacja i nie tylko:

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Adam Bujak, Andrzej Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Ryszard Kantor

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

Prenumerata miesięcznika WPiS na cały 2025 rok - wydanie drukowane + wydanie elektroniczne

Prenumerata miesięcznika WPiS na cały 2025 rok - wydanie drukowane + wydanie elektroniczne

 

Miesięcznik „Wpis” już od trzynastu lat pozostaje wierny swym założeniom i przedstawia Czytelnikom podstawowe wartości, a więc wiarę, patriotyzm i sztukę.
Publikują u nas tak znakomici autorzy, jak m.in.: Adam Bujak, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Leszek Długosz, prof. Ryszard Kantor, dr Marek Klecel, ks. prof. Janusz Królikowski, prof. Grzegorz Kucharczyk, dr Monika Makowska, prof. Aleksander Nalaskowski, prof.

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego

Wojciech Reszczyński

Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.