Milczenie Grety Thunberg w sprawie zamordowania 1400 Żydów. Zatrzymanie w Londynie „eksperta w dziedzinie ekologii”
„Działaczka klimatyczna” Greta Thunberg udostępniła na Instagramie kontrowersyjny apel grupy, która de facto wzywa do eksterminacji państwa Izrael. Greta nie powiedziała ani słowa o masowych mordach na Żydach dokonanych przez islamistów z Hamasu.
„Ekspert w dziedzinie ekologii” Greta Thunberg zamieściła w mediach społecznościowych kontrowersyjne wezwanie organizacji propalestyńskiej do globalnego strajku. Według tygodnika DER SPIEGEL jest to grupa, która wcześniej wydała oświadczenie odebrane jako wezwanie do unicestwienia Izraela.
Organizacja Palestine Speaks wspomina o „wolnej Palestynie od rzeki do morza”. Mają tu na myśli cały obszar pomiędzy Jordanią a Morzem Śródziemnym i jest on wyraźnie rozumiany na całym świecie jako wezwanie do eksterminacji państwa Izrael.
Thunberg udostępniła także na portalu X (wcześniej Twitter) kontrowersyjny post Amnesty International, w którym wezwała Izrael do zapewnienia dostaw do Gazy i zakończenia oblężenia. Faktem jest, że zamordowanie 1400 Izraelczyków 7 października przez islamistów Hamasu w Izraelu i plądrowanie południowych izraelskich wiosek przez cywilów w Strefie Gazy nie stanowiły problemu dla Grety Thunberg, ponieważ nie wspomniała o tym ani słowa w mediach społecznościowych. „Działaczka klimatyczna” milczy także na temat gróźb i ataków na Żydów na całym świecie.
Dodatkowo dwudziestoletnią szwedzką aktywistkę zatrzymano w Londynie podczas demonstracji przeciwko wpływowi przemysłu paliw kopalnych na politykę klimatyczną. Mimo że Thunberg została zwolniona z aresztu za kaucją, 15 listopada ma stawić się przed sądem w Londynie w związku z oskarżeniami o naruszenie porządku publicznego. To już drugi raz w ciągu trzech miesięcy, kiedy musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego działania na rzecz ochrony klimatu.
Greta Thunberg zdobyła sławę na całym świecie, rozpoczynając swój aktywizm w sierpniu 2018 roku, kiedy to stanęła przed szwedzkim parlamentem, protestując przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatu. Jej działania zapoczątkowały globalny ruch Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, który wciąż trwa i zdobywa zwolenników na całym świecie.
Jednak nie wszyscy są zwolennikami Thunberg. Krytycy twierdzą, że jako młoda osoba nie ma ona wystarczającej wiedzy o świecie i polityce, aby być autorytetem w dziedzinie zmian klimatycznych. Były prezydent USA Donald Trump publicznie kpił z Thunberg, sugerując, że jest zbyt młoda, by rozumieć zagadnienia związane z ochroną środowiska.
W ostatnich wydarzeniach Thunberg została zatrzymana razem z innymi aktywistami, którzy zasłonili banerami drzwi do pięciogwiazdkowego hotelu, w którym odbywała się konferencja naftowo-gazowa. Demonstracje były zorganizowane przez grupy Fossil Free London i Greenpeace, które sprzeciwiają się wpływowi przemysłu paliw kopalnych na politykę klimatyczną.
Źródło: kath.net; DER SPIEGEL; The Guardian; Fox News, TP
Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.
Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji
Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.
Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 2. 1980-2015
Nowy przedmiot szkolny Historia i teraźniejszość wzbudził w 2022 roku olbrzymie zainteresowanie – okazał się niezwykle potrzebny. W naszym podręczniku rozczytywała się i wciąż rozczytuje cała Polska, głównie młodzież, ale nie tylko. Wynika to z faktu, że książka napisana została w sposób szczególnie atrakcyjny.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.