Kto daje najbardziej trafione prezenty? Ciekawy wynik niemieckiego badania
Zdjęcie ilustracyjne. fot. Pexels Święta Bożego Narodzenia to dla wielu czas kojarzony przede wszystkim z otrzymywaniem podarków, które często przynoszą radość, ale bywa, że niekiedy i rozczarowanie. Według ankiety przeprowadzonej online 20 i 22 listopada br. wśród 2119 Niemców przez instytut badania opinii publicznej YouGov na zlecenie portalu z drobnymi ogłoszeniami Kleinanzeigen, 40 proc. zapytanych było niezadowolonych z co najmniej jednego prezentu. Tymi, którym najczęściej udawało się trafić w gust obdarowanych, okazali się teściowie lub dziadkowie – zaledwie 9 proc. stwierdziło, że otrzymali od nich nietrafione podarunki. Jako mniej domyślnych podano własnych rodziców lub partnerów (po 16 proc.), a jeszcze gorzej wypadli przyjaciele (18 proc.).
Najbardziej niefortunne prezenty mieściły się w kategorii jedzenie, słodycze lub delikatesy; z ich otrzymania nie było zadowolonych 27 proc. obdarowanych. Drugie miejsce zajęły ubrania i akcesoria, które nie przypadły do gustu jednej czwartej ankietowanych. Nieco mniejszy odsetek wymienił kosmetyki i artykuły pielęgnacyjne jak szampony, kremy czy perfumy. Rozczarowanie wywoływały też artykuły dekoracyjne (18 proc.) i książki (17 proc.).
Powody niezadowolenia z otrzymanych podarunków były przeważnie praktyczne: 25 proc. ankietowanych podało, że nie znalazło dla nich żadnego zastosowania, natomiast 22 proc. stwierdziło, że prezenty do nich nie pasują. 18 proc. z kolei miało wrażenie, że ofiarodawcy nie zadali sobie wystarczająco dużo trudu lub nie przemyśleli wystarczająco swojej decyzji. Wartość pieniężna odgrywała natomiast znacznie mniejszą rolę: tylko 10 proc. niezadowolonych podało jako powód zbyt niską lub zbyt wysoką cenę podarunku.
Źródło: rnd.de, AM
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po miesięcznik WPiS oraz po książki, które zawsze będą trafionym prezentem:
Prenumerata miesięcznika WPIS na rok 2025. Wydanie drukowane
Miesięcznik „Wpis” już od trzynastu lat pozostaje wierny swym założeniom i przedstawia Czytelnikom podstawowe wartości, a więc wiarę, patriotyzm i sztukę.
Publikują u nas tak znakomici autorzy, jak m.in.: Adam Bujak, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Leszek Długosz, prof. Ryszard Kantor, dr Marek Klecel, ks. prof. Janusz Królikowski, prof. Grzegorz Kucharczyk, dr Monika Makowska, prof. Aleksander Nalaskowski, prof.
Święta Rodzina
W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu.
Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia
Wielka i pompatyczna na placu Rockefellera w Nowym Jorku. skromniejsza z aniołkami i gwiazdami na polskich świerkach czy egzotyczna i zaskakująca w formie cisów czy drzewek pomarańczowych w Ameryce Południowej. Choinka jest uniwersalnym znakiem Świąt Bożego Narodzenia, znanym, ogromnie lubianym i stosowanym na całym świecie. Jak to się jednak stało. że zwykłe zielone drzewko stało się symbolem Narodzin Jezusa?
Na to pytanie w tej jakże frapującej książce odpowiada ks. prof.
24 opowieści adwentowe. Czekając na Jezusa
Ta piękna książka dla dzieci jest kolekcją 24 zupełnie wyjątkowych opowieści adwentowych i wigilijnych, które poniekąd pełnią funkcję kalendarza adwentowego. Codziennie w grudniu możemy wieczorkiem usiąść z naszymi pociechami i przeczytać im opowiadanie związane z Bożym Narodzeniem i tym samym umilić czas oczekiwania na Wigilię.
Czekamy na Jezusa! Opowieści o świętych na każdy dzień Adwentu
Pod każdą szerokością geograficzną i w każdej epoce małe lub niezwykłe cuda towarzyszyły Świętom Bożego Narodzenia! Oto 24 wspaniałe historie do przeczytania od 1 do 24 grudnia, aby przygotować swoje serce na niesamowitą radość Świąt Bożego Narodzenia w towarzystwie świętych, którzy doświadczyli szczególnej łaski podczas oczekiwania lub świętowania narodzin Jezusa.
Tajemnice Ziemi Świętej
Najnowsze, długo oczekiwane wydanie bestsellerowego albumu Adama Bujaka o Ziemi Świętej. Dwa tysiące lat temu po spalonej słońcem Samarii, Galilei, Judei wędrował Chrystus. Teraz te same szlaki przeszło dwóch artystów. Twórca słowa i twórca obrazu. Poeta i fotografik – Marek Skwarnicki i Adam Bujak.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.