Jakub Maciejewski w Łodzi! Spotkanie autorskie wokół „Historii cenzury”
W piątek, 24 stycznia, Jakub Maciejewski przyjedzie ze swoją najnowszą książką „Historia cenzury” do Łodzi.
„Sięgam [w mojej książce] już nawet do przykładów ze starożytności, opisuję cenzurę Kościoła katolickiego. Potem [opisuję], jak państwa świeckie ukradły tę cenzurę, pozazdrościły papiestwu i zmieniły w ogóle ideę tej cenzury. Aż dochodzimy faktycznie do ostatnich wydarzeń już z tego roku”, opowiada autor „Historii cenzury”, dziennikarz Jakub Maciejewski.
„Do tej pory nie powstała – czy cenzura ocenzurowała historię cenzury? – taka synteza, a jest taka potrzeba, bo dzisiaj cenzura dostaje nowe narzędzia, nowe formy i wchodzi nam w internet, w wydawnictwa, w radio nam wchodzi i wchodzi też w nasze dusze”, zauważa Jakub Maciejewski.
Możliwość spotkania z Jakubem Maciejewskim, a także zakupu książki (z rabatem!) i uzyskaniu na niej autografu autora, w Łodzi już w piątek za tydzień, 24 stycznia, w siedzibie łódzkiego oddziału PAN przy ul. Piotrkowskiej 137/139. Początek o godz. 18:00.
Oprac. AD
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po "Historię cenzury" oraz po książki o innych zagrożeniach, przed jakimi stoi dzisiejszy świat:
Historia cenzury. Od starożytności do XXI wieku
Polacy w ciągu minionych dwóch stuleci zmagali się z bezwzględnie egzekwowaną antynarodową, ale też antyreligijną cenzurą stosowaną wobec nas przez obcych (zaborców, komunistów). Niewiele jednak powstało na ten temat książek, a to jest pierwsze całościowe opracowanie. Czyżby sam temat cenzury był zawsze niewygodny i cenzurowany? – pyta autor niniejszej książki, Jakub Maciejewski.
Wojna. Reportaż z Ukrainy
Ta wojna jest blisko. Kilkanaście kilometrów od polskiej granicy znajdują się w pełni uzbrojone posterunki wojskowe, a w nich żołnierze gotowi walczyć z rosyjskim najeźdźcą aż do śmierci. Ale oprócz geografii chowa się w bliskości tej wojny jeszcze inna, upiorna prawda. Niemiłosiernie bombardowana charkowska dzielnica Sałtiwka łudząco przypomina przecież blokowiska łódzkiego Widzewa czy warszawskiego Ursusa.
Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego
Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.
Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.