Wielka akcja Noc Konfesjonałów przynosi efekty! „Prawdziwa Wielkanoc zaczyna się w sercu”
"Noc konfesjonałów" na zagościła już na dobre w krajobrazie polskiej religijności. Fot. Ivonna Nowicka, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons. W tym roku akcja Noc Konfesjonałów odbywa się pod hasłem „Prawdziwa Wielkanoc zaczyna się w sercu”. Ponad 100 kościołów w całej Polsce organizuje spowiedź do północy lub do samego rana. Potrzeba duchowa Polaków rośnie, co może tylko cieszyć!
Na stronie nockonfesjonalow.pl można zgłaszać jeszcze kościoły, które chcą dołączyć do Nocy Konfesjonałów i zorganizować spowiedź świętą w okresie Wielkiego Tygodnia. Na razie Noc Konfesjonałów organizuje 116 kościołów z 37 diecezji w Polsce, ale z tego, co mówi koordynator akcji, ks. prof. Grzegorz Adamski, nadal napływają zgłoszenia. Na razie najwięcej kościołów, które organizują akcję, znajduje się w diecezji sosnowieckiej, szczecińsko-kamieńskiej oraz w Lublinie, Sosnowcu czy Wrocławiu. Widać, że tam potrzeba duchowa jest duża, choć moim zdaniem brakuje większego zaangażowania warszawskich kościołów, gdzie na pewno ta potrzeba jest znaczna.
Na dziś osoby chcące skorzystać z sakramentu pokuty nawet jeszcze w Wielki Piątek będą mogły skorzystać z niej w następujących kościołach: św. Alojzego Orione przy ul. Lindleya, św. Rity z Cascii przy ul. Żupniczej, sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli na Mokotowie, parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny przy ul Żytniej, bł. Edmunda Bojanowskiego przy ul. Kokosowej czy Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia przy ul. Św. Bonifacego. W parafii pw. Maksymiliana Kolbego przy ul. Rzymowskiego będzie również możliwość spowiedzi w języku angielskim, włoskim, i francuskim.
„Głównym przesłaniem uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego jest prawda, że istnieje coś więcej niż tylko życie biologiczne, że jest jeszcze życie po śmierci. Dla chrześcijan gwarancją tego jest Jezus Chrystus, który jako pierwszy żywy wrócił z cmentarza. Wielkanoc to nie kurczaczek, ale moje zmartwychwstanie osobiste z grzechu, ponieważ w teologii chrześcijańskiej grzech prowadzi do śmierci”, powiedział ks. prof. Adamski. Dodał, że „w sakramencie pokuty pozwalamy Bogu zniszczyć nasze grzechy, uleczyć nasze serca, podnieść nas i objąć, abyśmy poznali Jego czułe i współczujące oblicze”.
Na stronie nockonfesjonalow.pl można pobrać aplikację na telefon komórkowy, gdzie można znaleźć rachunek sumienia oraz zakładki z kościołami, w których odbywa się spowiedź.
Na pewno inicjatywa Nocy Konfesjonałów jest ciekawą formą ewangelizacji. Wzrost zaangażowania się kolejnych parafii w akcję świadczy, że coraz więcej osób „błąka” się na horyzoncie wiary, ale może właśnie fakt, że kościół będzie otwarty do północy bądź do rana, sprowokuje poszukujących do spowiedzi. Czas Wielkiego Tygodnia to czas nawrócenia.
Źródło: dziennik.pl, SM
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki pogłębiające naszą wiarę:

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa
Zamieszczone w tej książce rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego na nabożeństwo, które w roku 2020 miało zostać odprawione w Nowej Hucie. Nie mogło być odprawione z powodu pandemii koronawirusa. Ale te bardzo ciekawe, warte utrwalenia rozważania ukazują się w postaci książkowej.

Via Crucis. Rozważania Drogi Krzyżowej
Wszyscy kojarzymy wielkopiątkowe Drogi Krzyżowe z Janem Pawłem II w Koloseum, pamiętamy, jak wielkim czcicielem Krzyża był polski Papież. Mało kto jednak wie, że Ojciec Święty niemal co piątek odprawiał nabożeństwo Drogi Krzyżowej na… dachu Pałacu Apostolskiego. Znajduje się tam ogród z 14 stacjami wykonanymi na polecenie Pawła VI.

Droga Krzyżowa
Adoracja i refleksja splatają się nierozłącznie podczas przeżywania nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pasyjna modlitwa wznosi nas ku cierpiącemu za nasze grzechy Bogu, pozwala przechodzić przez poszczególne stacje Chrystusowej męki, rozważać je w kontekście tamtych wydarzeń, ale i w kontekście własnego życia, by przepraszać za własne winy.

Tajemnice Ziemi Świętej
Najnowsze, długo oczekiwane wydanie bestsellerowego albumu Adama Bujaka o Ziemi Świętej. Dwa tysiące lat temu po spalonej słońcem Samarii, Galilei, Judei wędrował Chrystus. Teraz te same szlaki przeszło dwóch artystów. Twórca słowa i twórca obrazu. Poeta i fotografik – Marek Skwarnicki i Adam Bujak.

Polska i Krzyż
Piękno, niezachwiana moc i potęga Krzyża. Związanie losów Rzeczypospolitej, od narodzin po dzień dzisiejszy, z Krzyżem oraz nieprzemijająca nadzieja pokładana w Chrystusie – to temat tej książki. Wybitni autorzy i uczeni, wielcy patrioci, utrwalają słowem, a mistrz Adam Bujak obrazem wizerunek Polski wiernej Bogu od jedenastu wieków. Bez chrześcijaństwa nie byłoby ani naszego państwa, ani naszego narodu.

Arcybractwo Męki Pańskiej
Jedyny dotychczas album o Arcybractwie Męki Pańskiej istniejącym nieprzerwanie od 414 lat przy kościele franciszkanów w Krakowie. Odsłaniający zwyczaje i tradycje braci, których celem jest uświęcanie się poprzez rozpamiętywanie Męki Pańskiej. W dawnych czasach mogli oni również wykupić więźniów, nawet skazanych na śmierć. Dziś uczestniczą w nabożeństwach Męki Pańskiej odprawianych w bazylice franciszkańskiej w każdy piątek Wielkiego Postu.

PAKIET Świat Chrystusa tomy 1-3 w cenie 199 zł
Świat Chrystusa to monumentalna trzytomowa historia świata w okresie życia i działalności Jezusa Chrystusa. Obejmuje lata od 6 roku przed narodzeniem, aż do śmierci krzyżowej Jezusa z Nazaretu. Autor, wybitny historyk i znakomity pisarz, prof. Wojciech Roszkowski, pracował nad swoim dziełem prawie pół wieku. Oparł się na idei zawartej w Liście św.

W co wierzą katolicy
Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.