USA: Obrońcy życia uniewinnieni przez Trumpa
Fot. Pexels.com. Prezydent USA Donald Trump zaczął swoje urzędowanie od podpisania szeregu ważnych ustaw, ale również od ułaskawienia 23 działaczy pro-life, którzy zostali uwięzieni przez Departament Sprawiedliwości poprzedniego prezydenta Joe Bidena za próby ratowania nienarodzonych dzieci.
Dziś w USA wreszcie można ratować dzieci przed ich mordowaniem w łonach matek. Poprzednia administracja Joe Bidena prześladowała ruchy pro-life, które modliły się przed klinikami aborcyjnymi i świadczyły pomoc kobietom, które chciały zabić swoje dziecko, przekonując je, żeby tego nie robiły.
Co znamienne, przed podpisaniem ułaskawień Donald Trump powiedział, że żaden z 23 pro-liferów nie powinien być „ścigany”, dodając, że podpisanie ułaskawień jest „wielkim zaszczytem”.
Obecnie ułaskawieni pro-liferzy to: Joan Bell, Coleman Boyd, Joel Curry, Jonathan Darnel, Eva Edl, Chester Gallagher, Rosemary „Herb” Geraghty, William Goodman, Dennis Green, Lauren Handy, Paulette Harlow, John Hinshaw, Heather Idoni, Jean Marshall, ks. Fidelis Moscinski, Justin Phillips, Paul Place, Bevelyn Beatty Williams oraz Calvin, Eva i James Zastrow.
Jeden z adwokatów uwięzionej pro-liferki Heather Idoni, Robert Dunn, powiedział, że prezydenckie ułaskawienie jest bardzo znaczące dla USA.
„Prowadziłem setki spraw w mojej karierze”, powiedział Dunn LifeSiteNews. „Ten proces w Waszyngtonie był najbardziej niesprawiedliwym procesem, w jakim kiedykolwiek brałem udział. Nie pozwolono nam wykonywać naszej pracy”, wyjaśnił.
Widać, że za czasów Bidena sprawy sądowe były takie same, jak w obecnej chwili dzieje się w Polsce, gdzie koalicja 13 grudnia dokonała paraliżu wymiaru sprawiedliwości. Dziś obrona ludzi związanych z opozycją codziennie spotyka się z przeszkodami ze strony sędziów, którzy służą obecnej władzy. Najbardziej jaskrawym tego przykładem była obrona ks. Michała Olszewskiego i dwóch urzędniczek, do których adwokaci prawie nie mieli dostępu, a podczas przesłuchań sędziowie uniemożliwiali obronie pracę.
Adwokat Dunn powiedział również, dziś można rzec, prorocze słowa: „Czasami trzeba długo czekać na sprawiedliwość. Izraelici musieli czekać czterdzieści lat. W końcu wszyscy otrzymamy sprawiedliwość. Jeśli nie otrzymamy jej tutaj, otrzymamy ją w Dniu Sądu”. Miejmy nadzieję, że w Polsce sprawiedliwość nastanie szybciej niż w USA.
Źródło: LifeSiteNews, SM
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki o współczesnych zagrożeniach:
Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu
Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.
Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni
Książka ta dowodzi, jak szybko może rozprzestrzeniać się zło, jeśli nie napotka od razu zdecydowanego sprzeciwu. Komunizm nie zaczął się od łagrów, mordów i zniewolenia narodów. Zaczął się od teorii – zupełnie utopijnej, ale pozornie niezwykle zatroskanej o dobro całej ludzkości. Wielu dało się nabrać; jak się to skończyło, to Polacy wiedzą najlepiej.
Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja
Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.
Historia cenzury. Od starożytności do XXI wieku
Polacy w ciągu minionych dwóch stuleci zmagali się z bezwzględnie egzekwowaną antynarodową, ale też antyreligijną cenzurą stosowaną wobec nas przez obcych (zaborców, komunistów). Niewiele jednak powstało na ten temat książek, a to jest pierwsze całościowe opracowanie. Czyżby sam temat cenzury był zawsze niewygodny i cenzurowany? – pyta autor niniejszej książki, Jakub Maciejewski.
Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji
Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.