Tysiące ludzi maszeruje w obronie życia w Londynie

Nasi autorzy

Tysiące ludzi maszeruje w obronie życia w Londynie

Fotografia Adama Bujaka uczestników Drugiego Marszu dla Życia i Rodziny z książki

Fotografia Adama Bujaka uczestników Drugiego Marszu dla Życia i Rodziny z książki "Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej", str. 331.

Dziewiąty coroczny marsz przeszedł przez Westminster w Londynie i zakończył się przed budynkami parlamentu. W sobotę tysiące ludzi stanęło w obronie nienarodzonych dzieci podczas Marszu dla Życia w Londynie. Organizacja March for Life UK szacuje, że w marszu wzięło udział około 7 000 osób.

Wg strony internetowej brytyjskiego rządu w 2021 r. w Anglii i Walii przeprowadzono 214 256 aborcji. Aborcję zalegalizowano w Anglii, Szkocji i Walii na mocy ustawy o aborcji z 1967 r. W 2022 r. parlament głosował za trwałym zezwoleniem kobietom w Anglii i Walii na samodzielne przyjmowanie tabletek aborcyjnych, bez uprzedniej wizyty w szpitalu lub klinice.

Ustawa uchwalona w lutym tego roku zabrania jakiejkolwiek osobie znajdującej się w promieniu 150 metrów od kliniki aborcyjnej wpływania na decyzję kobiety o „dostępie, świadczeniu lub ułatwianiu świadczenia usług aborcyjnych w klinice aborcyjnej”.

W ramach Marszu dla Życia zaoferowano sesje szkoleniowe na temat sposobów nawiązywania kontaktu ze społeczeństwem w kwestii aborcji. Jak podała organizacja, uczestnicy śpiewali piosenki i pieśni pro-life oraz trzymali transparenty, maszerując w obronie życia.

Na transparentach były widoczne takie hasła jak: „Aborcja niszczy wolność życia”, „Życie od poczęcia, bez wyjątku”. Można było dostrzec mnóstwo obrazów religijnych, w tym także Najświętszej Maryi Panny.

Obecnych było także wielu kontrdemonstrantów. Na jednym z filmów krążących w mediach społecznościowych widać, jak kontrmanifestant wykonuje wulgarny gest ręką w stronę uczestnika ruchu pro-life, który jest księdzem. Ksiądz tę agresję skwitował słowami: „Kocham cię”.

Demonstrację na rzecz praw człowieka pod hasłem „Wolność życia” współprowadziła Isabel Vaughan-Spruce, która została aresztowana w grudniu 2022 r. za modlitwę przed kliniką aborcyjną w Birmingham. W lutym Vaughan-Spruce została uniewinniona z zarzutów. Kilka tygodni później znów została aresztowana z tego samego powodu.

„Kiedy mnie aresztowano po raz drugi, powiedziano mi, że moje modlitwy są obrazą. Powiem ci, co jest obraźliwe. Że w naszym kraju jest najwyższa w historii liczba aborcji, z czego 100 000 rocznie to aborcje powtórne,” powiedziała Vaughan-Spruce podczas marszu.

Ojciec Sean Gough – katolicki ksiądz archidiecezji Birmingham – również zwrócił się do grupy młodych ludzi podczas marszu. Gough został oskarżony, a później uniewinniony w zeszłym roku za złamanie lokalnego nakazu cenzury dotyczącego wolności słowa w związku z trzymaniem tabliczki z napisem „modlitwa o wolność słowa” w pobliżu kliniki aborcyjnej w Birmingham.

Organizacja March for Life UK stwierdziła w swoim komunikacie, że wypowiedź młodej kobiety o żalu, jakiego doświadczyła po trzech aborcjach, była „najbardziej poruszającymi słowami dnia”, mimo że proaborcyjni kontrdemonstranci próbowali ją „przekrzyczeć”. „Myślę, że mogę powiedzieć w imieniu każdej stojącej tu dzisiaj kobiety po aborcji, że aborcja nie zapewniła nam wolności, ale w ten czy inny sposób uczyniła nas niewolnikami,” powiedziała ta młoda kobieta o imieniu Ellie.

Marsz dla Życia w Wielkiej Brytanii powróci w przyszłym roku z okazji 10. rocznicy. Z komunikatu prasowego wynika, że ​​współorganizator marszu Ben Thatcher powiedział podczas wydarzenia, że ​​ma nadzieję, że w marszu weźmie udział 10 000 uczestników.

Źródło: Catholic News Agency, TP

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Janusz Szewczak

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary.

 

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.