Trwa Święto Dobrej Książki Religijnej w Internecie. Wśród gości znakomici autorzy Białego Kruka
Spotkania organizowane wokół publikacji Białego Kruka niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem Czytelników. Pandemia jednak przeniosła wszystkie wydarzenia do Internetu. Na zdjęciu uczestnicy V Dnia Patrioty w siedzibie krakowskiego Sokoła. fot. Michał Klag, Biały Kruk Trwa „Święto Dobrej Książki Religijnej w Internecie 2020” zorganizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Wydarzenie to to niemal 100 godzin internetowych spotkań z książką religijną, a centralnym tematem projektu są tegoroczne święta Bożego Narodzenia.
W bogatym programie znalazły się m.in. dyskusje o najciekawszych tematach obecnych w literaturze religijnej ostatnich lat, audiobooki dla najmłodszych i dorosłych miłośników książek.
Wśród gości Święta znaleźli się do tej pory ks. prof. Waldemar Chrostowski, który w kontekście swojej najnowszej publikacji „Święta Rodzina” mówił m.in. o pozycji rodziny czy roli kobiety we współczesnym świecie i społeczeństwie.
Święta Rodzina
W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu.
Nie zabrakło także prof. Wojciecha Roszkowskiego, który wziął udział w dyskusji na temat swoich bestsellerowych książek „Roztrzaskane lustro” oraz kontynuacji tego tytułu „Bunt barbarzyńców”.
Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej
Książka ponownie dostępna po 18 grudnia.
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.
Całe wydarzenie ma choć częściowo zastąpić coroczne Targi organizowane przez SWK.
– Nasza inicjatywa ma zrekompensować czytelnikom, przynajmniej częściowo, brak możliwości spotkań, z uwagi na uwarunkowania organizacji imprez masowych i publicznych w dobie pandemii COVID-19, z ulubionymi autorami nurtu religijnego. To również próba prezentacji najciekawszych wydawnictw, jakie ukazały się w ofercie rodzimych wydawnictw religijnych w bieżącym roku – zapowiada ks. Roman Szpakowski SDB, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.
Całe Wydarzenie można śledzić online za pośrednictwem kanału tematycznego w serwisie YouTube oraz profilu Targów Wydawców Katolickich w serwisie Facebook.
A jeszcze dzisiaj, we wtorek 22 grudnia, o godz. 20:30 przed monitory zapraszają Jolanta Sosnowska, autorka czterotomowej biografii św. Jana Pawła II "Hetman Chrystusa" oraz fotograf papieża Polaka Adam Bujak, którzy w dyskusji z Michałem Senkiem – dyrektorem Centrum Myśli Jana Pawła II i prowadzącą Katarzyną Supeł-Żaboklicką pochylą się nad dziedzictwem, jakie pozostawił nam nasz Wielki Rodak.
Hetman Chrystusa - komplet tomów 1-4 w promocyjnej cenie 199zł
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny.
Ponadto wśród panelistów znajdą się także:
28 grudnia (poniedziałek)
Godz. 17.00
„Wirtualna biblioteka wydawcy”: Adam Bujak, wieloletni fotograf św. Jana Pawła II, autor albumów o Papieżu Polaku.
Totus Tuus
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin (1920–2020) każe zastanowić się nad dziełem naszego wielkiego rodaka. Ks. Karol Wojtyła na drogę swego dorosłego życia wybrał dewizę Totus Tuus, czyli po polsku Cały Twój – zawołanie odnosi się do Maryi, Matki Jezusa. To Jej tak młody kapłan, jak i sędziwy Papież zawierzył siebie samego, Ojczyznę oraz cały świat.
30 grudnia (środa)
Godz. 17.00
„Wirtualna biblioteka wydawcy”: prof. dr hab. Andrzej Nowak, wybitny historyk, sowietolog, autor monumentalnych "Dziejów Polski" i innych bestsellerów Białego Kruka tym razem opowie o swojej książce „Klęska Imperium Zła. Rok 1920”.
Klęska imperium zła. Rok 1920
Tytuł książki mówi o klęsce „imperium zła”, nawiązując oczywiście do Związku Sowieckiego, który w roku 1919 wyruszył, aby unicestwić dopiero co odrodzoną Polskę, i na szczęście w roku 1920 poległ. Kulisy tej walki, nie tylko militarnej, ale także politycznej i społecznej, w sposób niezwykle wciągający odsłania prof.
„Święto Dobrej Książki Religijnej w Internecie 2020”
Czas i miejsce: 18-30 grudnia 2020 r. / Youtube, Facebook.
Organizator: Stowarzyszenie Wydawców Katolickich
Partnerzy: Edycja Świętego Pawła, RTCK Nowy Sącz, Wydawnictwo Biały Kruk, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Sióstr Loretanek Radio eM (Kielce).
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”
AD, rynek-ksiazki.pl
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.