„Szacunek dla decyzji” muzułmanina i możliwa kara dla chrześcijanina. Tęczowe opaski w piłkarskiej Premier League

Nasi autorzy

„Szacunek dla decyzji” muzułmanina i możliwa kara dla chrześcijanina. Tęczowe opaski w piłkarskiej Premier League

Marc Guehi, piłkarz przyznający się do swojej chrześcijańskiej wiary; 2018r. Fot. @cfcunofficial (Chelsea Debs) London from London, UK - Chelsea U21 2 AFC Wimbledon 1, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons. Marc Guehi, piłkarz przyznający się do swojej chrześcijańskiej wiary; 2018r. Fot. @cfcunofficial (Chelsea Debs) London from London, UK - Chelsea U21 2 AFC Wimbledon 1, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons. Pierwsza liga angielskiego futbolu – Premier League – wypełniła się w miniony weekend tęczowymi opaskami w ramach kampanii poparcia dla osób homoseksualnych. Spośród 20 kapitanów drużyn piłkarskich dwóch zdystansowało się od tej kwestii ze względu na swoje przekonania religijne – i zostało potraktowanych w całkowicie odmienny sposób.

Sam Morsy, kapitan Ipswich Town, urodzony w Anglii reprezentant Egiptu i praktykujący muzułmanin, zdecydował się wystąpić bez opaski. Jego klub wydał komunikat, że „szanuje jego decyzję”, jakkolwiek popiera prohomoseksualną inicjatywę: „Ipswich Town Football Club pragnie być klubem w pełni inkluzywnym, który wita wszystkich” – czytamy w oświadczeniu klubu. Dodają: „Z dumą wspieramy kampanię Premier League Rainbow Laces i wspieramy społeczność LGBTQ+ w promowaniu równości i akceptacji”. Nie wiadomo, czy wobec Morsy’ego wydano jakieś ostrzeżenie.

Inaczej sprawa się miała w przypadku kapitana Crystal Palace, Marka Guehi, który wprawdzie założył opaskę, jednak dopisał na niej flamastrem „Kocham Jezusa”. Został oficjalnie ostrzeżony i grozi mu kara, jako że angielski związek piłki nożnej Football Association dopuszcza  szereg „mott/emblematów związanych z jakąś inicjatywą”, takich jak tęczowe opaski z tego weekendu, ale zabrania „sloganów, oświadczeń lub obrazów politycznych, religijnych lub osobistych”. Marc Guehi jest chrześcijaninem (protestantem). Już wcześniej dawał świadectwo swojej wierze, mówiąc m.in. w rozmowie z The Athletic: „Dorastałem w miłości do Boga i nadal chodzę z rodziną do kościoła, kiedy tylko mogę. Moja wiara stanowi istotną część mojego życia, nawet w piłce nożnej, gdzie poprzez swoje czyny staram się ucieleśniać łaskę i chwałę Boga”.

Żródło: religionenlibertad.com, die-tagespost.de; AM

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki, które ostrzegają przed współczesnymi zagrożeniami:

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor Krzysztof Szczerski, politolog i polityk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św. Jan Paweł II - przed redukowaniem wizji zjednoczonej Europy wyłącznie do jej aspektów ekonomicznych, politycznych oraz przed bezkrytycznym stosunkiem do konsumpcyjnego modelu życia.

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego

Wojciech Reszczyński

Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.