Nie żyje Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”
Ryszard Kapuściński, fot. X. O śmierci Ryszarda Kapuścińskiego poinformowały Kluby Gazety Polskiej w środę wieczorem.
„Odszedł od nas człowiek wyjątkowy, który całym swoim życiem i działalnością pokazywał, jak kochać Polskę i jak służyć ludziom”, piszą KGP na swoim portalu.
„Ryszard od wielu lat chorował, spodziewaliśmy się, że ta chwila nadejdzie. Mimo to, będąc zupełnie unieruchomionym, starał się łączyć, pisać do gazety. Wykonywał wielki wysiłek, żeby być aktywnym do samego końca. Do końca był z nami”, wspominał Tomasz Sakiewicz w Telewizji Republika.
Śp. Ryszard Kapuściński był prezesem Klubów GP od 2005 roku i jak wspomina Tomasz Sakiewicz, to on w dużej mierze stworzył obecną strukturę Klubów; miał 70 lat, zostawił żonę, dzieci oraz wnuki.
Ryszard Kapuściński został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Kondolencje po jego śmierci napływają z różnych stron świata:
„Jego śmierć jest osobiście dla mnie i dla wszystkich Węgrów kochających Polaków wielką stratą. Chciałabym wyrazić najgłębsze i najszczersze kondolencje całej wielkiej rodzinie Klubów GP. Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami”, napisała Adrienne Körmendy, wieloletnia konsul węgierska w Krakowie.
Źródło: niezalezna.pl, klubygp.pl; AD
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po publikacje budujące ducha patriotyzmu na co dzień:
Naród niepokonany. Przełomowe momenty polskiej historii
Sarmaci w trudnych okresach Rzeczypospolitej powiadali, że jest ona niczym słońce, choć bowiem zachodzi i popada w mrok, to niebawem wschodzi i znów świeci pełnym blaskiem. Na zawsze nie gaśnie nigdy. O takich wschodach i zachodach naszego kraju i narodu pisze w tej książce wybitny historyk i pisarz, prof. Andrzej Nowak.
Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku
Oto dzieło wybitnego i wszechstronnego historyka, które czyta się jak pasjonującą powieść. Sięgając po Blask Rzeczypospolitej, każdy, kto w jednej książce chciałby zapoznać się z historią Polski na przestrzeni całych jej dziejów, ma tę możliwość. A dzieje te są długie, żywe i imponujące. Historia nasza, jak każdego wielowiekowego kraju, obfituje we wzloty i upadki. Może napawać dumą i podziwem, ale też przestrzegać przed niebezpieczeństwami.
Narodziny potęgi. Dziedzictwo Kazimierza Wielkiego
Naprawdę jest czym się szczycić, jeśli chodzi o polską historię. Już Bolesław Chrobry (967–1025) stworzył bardzo silne i rozległe państwo. Ponad sto lat po nim przyszedł okres osłabienia, zwany rozbiciem dzielnicowym, ale pamiętajmy, że było to wówczas zjawisko powszechne w całej Europie.
Polacy wierni i dzielni
Polacy – kim jesteśmy? Kim byliśmy? Kim powinniśmy być w przyszłości? O. prof. Marian Zawada od ponad 40 lat szuka odpowiedzi na te pytania. Szuka – i znajduje. Zastanawia się nad kondycją naszego narodu od momentu jego narodzin w X wieku po czasy najbardziej współczesne. I nieustannie jest pełen zachwytu nad duszą polską, nad jej zdolnością przetrwania nawet największych kataklizmów, nad jej niezłomnością.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.