Nie zawsze cywilizacja śmierci wygrywa. Oto lista pozytywnych zdarzeń na arenie międzynarodowej w 2024 roku

Nasi autorzy

Nie zawsze cywilizacja śmierci wygrywa. Oto lista pozytywnych zdarzeń na arenie międzynarodowej w 2024 roku

Fot. Pexels.com. Fot. Pexels.com. Zagrożenia dla życia i rodziny w minionym roku były liczne i bezprecedensowe. Dobra wiadomość jest taka, że ​​udało się jednak odrzucić kilka złych porozumień międzynarodowych, m.in. dzięki odważnym przedstawicielom krajów afrykańskich.

1. 30 lat po konferencji w Kairze – deklaracja rocznicowa bez aborcji i LGBT

Tradycyjne kraje zablokowały wszelkie wzmianki o aborcji oraz kwestiach homoseksualnych/transpłciowych w deklaracji z okazji rocznicy Konferencji w sprawie Ludności i Rozwoju w Kairze w 1994 r. Kiedy na konferencji po raz pierwszy użyto terminu „zdrowie seksualne i reprodukcyjne” jako eufemizmu określającego aborcję, wydawało się nieuniknione, że stanie się ona prawem międzynarodowym. Trzydzieści lat później aborcja okazuje się przedmiotem sporów i kontrowersji bardziej niż kiedykolwiek.

2. Odważni delegaci afrykańscy walczą z aborcją w przełomowej rezolucji rodzinnej ONZ

W tym roku przypadła także 30. rocznica Międzynarodowego Roku Rodziny, inicjatywy promowanej przez Jana Pawła II i jego prawą rękę w Organizacji Narodów Zjednoczonych, zmarłego wcześniej w tym roku kardynała Renato Martino. Od tego czasu Zgromadzenie Ogólne co roku przyjmuje uchwałę w sprawie rodziny. Jako jedna z niewielu nigdy nie została skażona aborcją i ideologią gender. Kraje zachodnie próbowały dodać do tegorocznej uchwały język dotyczący aborcji. Nie udało im się to dzięki odwadze i przekonaniu ambasadora Burundi przy ONZ.

3. Specjalny wysłannik ONZ do spraw kobiet zwraca się przeciwko prostytucji i ideologii transpłciowej

Powoli zaczynają być widoczne pęknięcia w narracji globalistów na temat płciowości postrzeganej przez nich przez pryzmat ideologii gender. W swoim najnowszym raporcie dla Zgromadzenia Ogólnego specjalna sprawozdawczyni ONZ ds. przemocy wobec kobiet Reem Alsaleem wezwała państwa, aby zaprzestały pozwalania „mężczyznom, którzy identyfikują się jako kobiety” na rywalizację w sporcie z kobietami i dziewczętami. Powiedziała, że ​​jest to forma przemocy. Na początku roku przedstawiła Radzie Praw Człowieka raport przeciwko prostytucji. Niestety, Alsaleem jest zwolenniczką aborcji.

 4. Włoska premier Giorgia Meloni walczy z ekstremizmem aborcyjnym na szczycie G7

Włoskim dyplomatom udało się pominąć wszelkie wyraźne wzmianki o „dostępie do bezpiecznej i legalnej aborcji oraz opieki poaborcyjnej” w oświadczeniu końcowym tegorocznego szczytu G7, który odbył się w Apulii we Włoszech. Udało im się to zrobić, mimo że zarówno Emmanuel Macron, jak i Joe Biden nalegali na utrzymanie języka aborcyjnego z zeszłorocznego szczytu G7.

 5. Wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA daje nadzieję zwolennikom życia 

Czy druga kadencja Trumpa będzie równie pro-life jak jego pierwsza? Jest to pytanie, które zwolennicy pro-life zadają z rosnącym niepokojem, odkąd Trump zaczął opowiadać się za agresywną neutralnością rządu federalnego w kwestii aborcji. Sądząc po tym, co Trump zrobił podczas swojej pierwszej kadencji w Białym Domu, konserwatyści na całym świecie byli bardzo podekscytowani jego zwycięstwem w listopadowych wyborach w USA. Trump jest prawdopodobnie najbardziej pro-life prezydentem USA w historii. Żaden inny prezydent USA nigdy nie potępił nadmiernego zasięgu ONZ w sprawie aborcji ani nie próbował go powstrzymać tak jak on. Czy będzie domagał się od systemu ONZ ścisłej neutralności w sprawie aborcji, tak jak to robił podczas swojej pierwszej kadencji? Czy pójdzie dalej?

źródło: c-fam.org; AD

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki o naszej chrześcijańskiej cywilizacji i jej wartościach:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

Święta Rodzina

Święta Rodzina

Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski

W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu.

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola  wyd. 2022

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola wyd. 2022

Wojciech Roszkowski

Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga. Ten ostatni bowiem zawsze będzie posługiwał się manipulacją, udając „obiektywnego” badacza w celu siania wątpliwości.

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Janusz Szewczak

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary.

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.