Młodzi ludzie w UE mają problem z opłaceniem czynszu. Nowe dane Eurostatu
fot. Pexels.com W ciągu ostatnich 12 miesięcy tysiące obywateli UE nie było w stanie pokryć kosztów czynszu mieszkaniowego; średnia unijna to 6,3% mieszkańców, przy czym liczba ta nie obejmuje osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.
Najwyższy odsetek osób z trudnościami finansowymi ma Grecja (17,7%), kolejna jest Francja (16,7%), a za nimi Słowenia (10,5%) i Holandia (10,4%); w Polsce, która uplasowała się na 10. miejscu, wskaźnik ten, według badania, wynosi 6,6%.
Najbardziej zagrożone są osoby w wieku od 16 do 29 lat, stanowiące prawie 15% wszystkich osób w UE, które nie były w stanie zapłacić czynszu w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, co stanowi średnio 9,5% w całym bloku, jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie osoby niezagrożone ubóstwem: 23,8% we Francji, 23,4% w Grecji i 16,1% w Holandii.
Ze zbioru danych Eurostatu, który nie obejmuje krajów o niskiej wiarygodności danych, wynika również, że 4,9% osób w UE doświadczyło w ciągu swojego życia trudności mieszkaniowych, co oznacza, że w pewnym momencie nie miały własnego mieszkania i były zmuszone do pozostania w lokalizacji tymczasowej.
Źródło: euronews.com; AD
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki pozwalające lepiej zrozumieć problemy i wyzwania, przed jakimi staje współczesny nam świat:
Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy
Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor Krzysztof Szczerski, politolog i polityk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św. Jan Paweł II - przed redukowaniem wizji zjednoczonej Europy wyłącznie do jej aspektów ekonomicznych, politycznych oraz przed bezkrytycznym stosunkiem do konsumpcyjnego modelu życia.
Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego
Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.
Wojna i dziedzictwo. Historia najnowsza
Ostatnie lata naszej historii najnowszej toczyły się w cieniu wojny – najpierw tej być może najbardziej bolesnej, choć nie dosłownej, czyli wewnętrznej, w naszym własnym domu. Jej pierwszą ofiarą stała się prawda, ale przecież w jej wyniku doszło także do ofiar śmiertelnych. Potem zaczęła się wojna kulturowa, której front coraz brutalniej naciera na Polskę. W jej wyniku umierają przede wszystkim ludzkie sumienia.
Naród niepokonany. Przełomowe momenty polskiej historii
Sarmaci w trudnych okresach Rzeczypospolitej powiadali, że jest ona niczym słońce, choć bowiem zachodzi i popada w mrok, to niebawem wschodzi i znów świeci pełnym blaskiem. Na zawsze nie gaśnie nigdy. O takich wschodach i zachodach naszego kraju i narodu pisze w tej książce wybitny historyk i pisarz, prof. Andrzej Nowak.
Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki
Św. Jan Paweł II, zwany Wielkim, był dumnym Polakiem bez jakiegokolwiek kompleksu niższości wobec innych narodów. Takiego zachowania uczył też nas – zarówno głoszonym słowem, jak i własną postawą, którą prezentował, nie popadając przy tym w pychę czy pogardę wobec innych. Postawę swą zaś wykształcił w sobie i opierał na umiłowaniu Ojczyzny, na gruntownej wiedzy historycznej i oczywiście na głębokiej wierze w Boga i szacunku wobec bliźnich.
Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja
Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.