Kim jest Thomas Jolly, dyrektor odpowiedzialny za bluźnierczą inscenizację podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024?
Thomas Jolly, dyrektor artystyczny IO Paryż 2024. fot. Anne Jea (wieża Eiffla z kołami olimpijskimi; https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64370645) oraz STLOUISNEUF (Thomas Jolly; https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79223620), Wikimedia, CC BY-SA 4.0. Ceremonia otwarcia tegorocznych Igrzysk, które miały być wielkim świętem sportu, wzbudziła powszechne i słuszne oburzenie z powodu profanacji Ostatniej Wieczerzy, jaka miała miejsce podczas widowiska. Jak podaje portal https://www.sportskeeda.com/, odpowiedzialnym za to wydarzenie jest Thomas Jolly, francuski aktor i dyrektor artystyczny ceremonii otwarcia.
Życiorys Thomasa Jolly
42-letni Jolly urodził się we francuskim Rouen w 1982r. jako syn drukarza i pielęgniarki. Swoją karierę aktorską rozpoczął jako 11-latek, kiedy w 1993 roku dołączył do dziecięcej grupy teatralnej. Od 1999 roku występował na festiwalach regionalnych z uniwersytecką trupą teatralną; wykształcenie w zawodzie zdobył na Uniwersytecie w Caen. Już po studiach, w 2006 roku, założył własną grupę teatralną La Piccola Familia. We Francji Jolly jest postacią znaną w środowiskach artystycznych.
Olimpiada i kontrowersje
W 2020 roku został dyrektorem teatru Le Quai d’Angers i zrezygnował z tej posady w 2022 roku, żeby objąć stanowisko dyrektora artystycznego ceremonii otwarcia IO.
Już po kontrowersyjnym otwarciu decyzji o mianowaniu na to stanowisko bronił szef całego przedsięwzięcia, Tony Estanguet, który powiedział, że zaufanie Jollemu było odważną decyzją, jednak spójną z wizją organizatorów olimpiady.
Źródło: sportskeeda.com, AD
Historia Sportu w Polsce Tom 1
Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.
Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja
Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.
Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.