Ford wycofuje się ze stosowania polityki narzuconej przez LGBT. Lista wracających do normalności firm cały czas się wydłuża

Nasi autorzy

Ford wycofuje się ze stosowania polityki narzuconej przez LGBT. Lista wracających do normalności firm cały czas się wydłuża

Samochód Ford F-150 Lightning firmy Ford. fot. Wikimedia, domena publiczna. Samochód Ford F-150 Lightning firmy Ford. fot. Wikimedia, domena publiczna. Ford Motor Company ogłosiła, że nie zamierza dłużej stosować u siebie „indeksu równości korporacyjnej” wprowadzonego przez skoncentrowaną na osobach LGBT Kampanię na Rzecz Praw Człowieka.

Motoryzacyjny gigant wycofuje się z inicjatyw promujących „różnorodność, równość i inkluzję”, co sprawia, że dołączył on do takich firm, jak John Deere, Lowe's czy Tractor Supply, które podobną decyzję podjęły wcześniej.

Firma rewiduje swoją politykę

Aktywista anty-woke i filmowiec Robby Starbuck, który prowadzi kampanię ujawniającą politykę „woke” stosowaną w dużych korporacjach przyznał, że był właśnie w trakcie śledztwa dotyczącego Forda, kiedy firma przesłała mu dokumentację świadczącą o wprowadzonych przez nią zmianach.

Starbuck opublikował na portalu X list dyrektora generalnego Forda, Jima Farley’a, do pracowników firmy. W dokumencie można przeczytać m.in. o tym, że firma rewiduje stosowane dotąd polityki i praktyki, a także o decyzji podjętej już wcześniej i dotyczącej wycofania się z uczestnictwa w „indeksie równości korporacyjnej”, który jest corocznym badaniem służącym do oceny „polityk, praktyk i świadczeń istotnych dla pracowników lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transseksualnych i queer (LGBTQ+)”.

Oburzenie ideologów LGBTQ+

Autentyczność listu została potwierdzona przez przedstawicieli Forda. W odpowiedzi na jego publikację i idące za nią działania firmy Kampania na Rzecz Praw Człowieka (ang. Human Rights Campaign, HRC), potępiła działania firmy w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej.

„Po dziesięcioleciach zaangażowania na rzecz integracji i włączenia i najwyższych wynikach w „indeksie równości korporacyjnej” HRC oraz w Bloomberg Gender-Equality Index i Disability Equality Index, a także wieloletnich filantropijnych rekordach w finansowaniu stypendiów dla studentów pochodzenia latynoskiego, HRC nie może być bardziej rozczarowana, widząc, że Ford Motor Company uchyla się od odpowiedzialności wobec swoich pracowników, konsumentów i akcjonariuszy”, stwierdziła szefowa HRC Kelley Robinson.

Podobne wyrazy potępienia HRC wystosowało wobec firm Lowe’s i Brown-Forman, które, według doniesień, również ostatnio zdecydowały się zakończyć swój udział w ankietach.  

Normalność wraca?

Robby Starbuck podsumował sprawę pisząc na portalu X do swoich obserwatorów: „Do tej pory pomogliście mi zmienić politykę korporacyjną w Tractor Supply, John Deere, Harley Davidson, Polaris, Indian Motorcycle, Lowe's, a teraz Ford”. Dodał: „Wygrywamy i jeden po drugim przywrócimy zdrowy rozsądek korporacyjnej Ameryce”.

Źródło: www.foxbusiness.com, AD

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego

Wojciech Reszczyński

Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Adam Bujak, Andrzej Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Ryszard Kantor

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Wojciech Roszkowski

Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.

Prenumerata elektroniczna WPiSu na cały 2024 rok (11 numerów, w tym jeden podwójny)

Prenumerata elektroniczna WPiSu na cały 2024 rok (11 numerów, w tym jeden podwójny)

 

Roczna prenumerata elektronicznej wersji miesięcznika WPIS - najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku co miesiąc na Twojej skrzynce mailowej!
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.