Drogowskaz na czas zamętu. Refleksje nad tożsamością i wartościami w antologii publicystyki patriotycznej

Nasi autorzy

Drogowskaz na czas zamętu. Refleksje nad tożsamością i wartościami w antologii publicystyki patriotycznej

W obliczu nurtujących nas pytań o naszą tożsamość, wartości i kierunek naszych działań czasem wystarczy spojrzeć na znaczące wydarzenia i refleksje znanych myślicieli, aby odnaleźć drogę. Taką oazą w poszukiwaniach jest nowa antologia publicystyki patriotycznej pod redakcją Barbary Nowak pt. „Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja”.

Ta inspirująca książka wznosi swój głos ponad zgiełk codzienności, przypominając nam, że nawet w chaosie zmian i manipulacji istnieją pewne niezmienne punkty odniesienia, na których możemy zbudować nasze życie. Poprzez trzy kluczowe obszary – wiarę, edukację i tradycję – ta antologia prowadzi nas w podróż po fundamentalnych wartościach, które kształtują naszą tożsamość jako Polaków.

Redaktor i współautorka tej książki Barbara Nowak, do niedawna wielce zaangażowana w pracę z dziećmi i młodzieżą małopolska kurator oświaty, historyk z wykształcenia, przekonuje nas do myślenia pozytywnego: „Kraków – stolica Małopolski i cała Małopolska – moja mała Ojczyzna – są pełne pięknych ludzi i wspaniałych wydarzeń, wystarczy tylko uważnie się rozglądnąć wokół siebie i wybrać to, co da siłę, radość, co zaspokoi naszą naturalną tęsknotę za prawdą, pięknem i dobrem”.

Barbara Nowak nie tylko zaraża nas optymizmem, ale także prowokuje do refleksji nad naszym codziennym życiem. Jej głos pełen jest przekonania, że w otaczającej nas rzeczywistości, pełnej zawirowań, nadal istnieją piękno, dobro i prawda, które możemy odnaleźć, jeśli tylko będziemy uważnie się rozglądać.

Antologia przynosi również głos znakomitych autorów, którzy odważnie wypowiadają się na tematy ważne dla współczesnej Polski. Na łamy tej książki zaproszeni zostali pisarze i publicyści z intelektualnego grona skupionego wokół Białego Kruka, wokół znanego z głębokiego patriotyzmu miesięcznika kulturalnego „Wpis”.

Zawarte w książce eseje, artykuły i refleksje dotykają istotnych kwestii społecznych, kulturowych i religijnych, ukazując bogactwo różnorodnych perspektyw i głosów. Nie brakuje również elementu wizualnego - 65 świetnych zdjęć wzbogaca treść, dodając jej dodatkowego wymiaru i uatrakcyjniając czytelnicze doświadczenie.

„Dokąd zmierzamy?” to zbiór tekstów oraz przewodnik po drodze do zrozumienia naszej tożsamości, naszych korzeni i naszego potencjału. To książka, która inspiruje do refleksji, prowokuje do działania i przypomina, że w krainie stałych wartości zawsze znajdziemy schronienie przed zmiennością świata.

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

 

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

 

Prenumerata miesięcznika WPIS na rok 2024. Wydanie papierowe

Prenumerata miesięcznika WPIS na rok 2024. Wydanie papierowe

 

"WPIS" to najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku. 
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski, Marek Deszczyński, Marek Klecel, Antoni Macierewicz, Krzysztof Masłoń, Andrzej Nowak, ks.

 

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowakks. Dariusz Okoks. Waldemar ChrostowskiJerzy KruszelnickiGrzegorz Kucharczykbp Wiesław MeringLeszek SosnowskiWojciech RoszkowskiJakub MaciejewskiPiotr ŁuczukWojciech PolakAleksander NalaskowskiKs. Prof. Janusz KrólikowskiPatryk JakiKs. Paweł BortkiewiczZbigniew StawrowskiRyszard Kantor

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.