Błędy Rosji rozlane na cały świat. Tylko nawrócenie przyniesie nam pokój

Nasi autorzy

Błędy Rosji rozlane na cały świat. Tylko nawrócenie przyniesie nam pokój

Demontaż radzieckich symboli - w tym wszechobecnych sierpów i młotów. Moskwa, 1990 r. Fot. Sputnik/Vyasheslav Runov z książki

Demontaż radzieckich symboli - w tym wszechobecnych sierpów i młotów. Moskwa, 1990 r. Fot. Sputnik/Vyasheslav Runov z książki "Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu" prof. Wojciecha Roszkowskiego, str. 245.

W świetle współczesnych konfliktów i napięć geopolitycznych refleksje na temat roli Rosji, jej błędów i duchowego przeobrażenia stanowią istotną część debaty publicznej. W artykule opartym na analizie autorki Marii Madise dla witryny Voice of the Family podjęte zostały kluczowe kwestie związane z wpływem sowieckiego dziedzictwa na dzisiejsze społeczeństwo, a także znaczenie orędzia fatimskiego dla współczesnego świata.

Jednym z głównych tematów poruszanych przez Madise jest zjawisko sympatii niektórych zachodnich katolików i konserwatystów wobec Rosji. Widząc w Putinie lidera o wizji dla swojego narodu, pomimo wad, stają w opozycji do własnych liberalnych przywódców. Taka tendencja, zdaniem autorki, wynika z osłabienia moralnego i politycznego Zachodu oraz zaniechań władz zachodnich, które prowadzą do rozkładu cywilizacji.

Madise przywołuje także wewnętrzne napięcia w prawosławiu, podobne do tych, które można zaobserwować w Kościele katolickim na Zachodzie. Dążenie do utrzymania status quo przez hierarchię prawosławną, mimo istniejących błędów i schizm, może przypominać sytuację katolików wobec własnych przywódców.

Kluczowym punktem analizy jest również perspektywa fatimska. Orędzie Matki Bożej z Fatimy, przekazane pastuszkom w 1917 roku, zawierało przestrogi dotyczące nawrócenia Rosji jako warunku dla pokoju na świecie. Niezrealizowanie tego żądania miało prowadzić do rozprzestrzenienia błędów Rosji na cały glob.

Madise wskazuje na szerzenie się bezbożnej ideologii, która niszczy moralność i prowadzi do akceptacji takich grzechów jak aborcja czy homoseksualizm. Jest to według niej efekt sukcesu komunistycznej rewolucji, która rozpoczęła się od likwidacji tradycyjnych struktur społecznych opartych na rodzinie.

Analiza autorki sięga także do historii, ukazując powiązania między sowieckim reżimem a promocją rewolucji seksualnej. Wpływ ideologów marksistowskich na uniwersytety i instytucje w USA pozwolił na rozprzestrzenienie się komunistycznej agendy również na Zachodzie.

Artykuł podkreśla również współczesne wyzwania, takie jak walka z polityczną poprawnością czy ideologie promowane przez ONZ, które dążą do obalenia naturalnego porządku i dewaluacji wartości chrześcijańskich. Madise ostrzega przed gloryfikacją dzisiejszej Rosji jako obrońcy tradycyjnych wartości, przypominając o konieczności nawrócenia się i odwrócenia błędów, które rozprzestrzeniły się na Zachód.

Autorka wzywa do refleksji nad przesłaniem fatimskim jako kluczem do zrozumienia współczesnych wyzwań. Nawrócenie Rosji i respektowanie praw Bożych są podstawą trwałego pokoju i sprawiedliwości na świecie, a to wymaga również odnowy duchowej Zachodu. W kontekście globalnych napięć i duchowych poszukiwań, analiza Marii Madise stanowi istotny wkład w dyskusję na temat roli Rosji, błędów przeszłości i wyzwań współczesności.

Źródło: VoiceoftheFamily.com, TP

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Wojciech Roszkowski

Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.

 

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Andrzej Nowak

Dlaczego? – ciśnie się na usta za każdym razem, kiedy zastanawiamy się nad historią Rosji oraz relacji polsko-rosyjskich. Dlaczego Rosja boi się Polski? Dlaczego państwa zachodnie od stuleci naiwnie wierzą w dobre intencje Moskwy? Dlaczego w dziejach Rosji jest aż do dziś tyle brutalności, przemocy i zacofania? Dlaczego krwiożerczo napadała na kraje, które uważała za słabsze; na przykład na Polskę w 1920 czy 1939 r., na Gruzję w 2008 r. albo na Ukrainę w 2022 r.

 

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Andrzej Nowak

Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).

 

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Adam Bujak, Andrzej Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Ryszard Kantor

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

 

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.